SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marta Rudowicz rezygnuje z funkcji redaktor naczelnej „Elle”, zastąpi ją Marcin Świderek

Dotychczasowa redaktor naczelna miesięcznika „Elle” (Burda Media Polska) Marta Rudowicz zrezygnowała z funkcji i odchodzi z wydawnictwa. Jej obowiązki przejmie Marcin Świderek, obecnie szef działu mody pisma.

Marcin Świderek, Marta Rudowicz / fot. Agnieszka Kulesza & Łukasz Pik Article

Marta Rudowicz była związana z „Elle” od 2008 roku, jako redaktor naczelna pisma pracowała od 2017 roku. Z początkiem kwietnia obowiązki redaktora naczelnego „Elle” przejmie Marcin Świderek, obecny szef działu mody w magazynie.

Świderek jest związany z Burda Media Polska i „Elle” od pięciu lat, poprzednio pracował w magazynie „Harper’s Bazaar”, „Viva! Moda”, „Fashion Magazine”, był również szefem mody w „Glamour”.

Marta Rudowicz pracuje obecnie z zespołem nad swoim ostatnim numerem „Elle”, który ukaże się na rynku w drugim tygodniu kwietnia. Będzie także wspierała Marcina Świderka w przygotowaniu kolejnego numeru.

Burda Media Polska będzie prowadziła rekrutację na stanowisko redaktora naczelnego.

- Dziękujemy Marcie za wysiłek jaki włożyła w rozwój „Elle”. Wprowadziła nowe działy pisma,  wzmocniła zespół, a między innymi dzięki jej zaangażowaniu i pracy cały segment marek „Elle” w digitalu to zasięgowy numer 1 wśród luksusowych produktów online. Dziękujemy i życzymy Marcie dalszych sukcesów na nowej ścieżce zawodowej - komentuje Michał Helman, chief commercial officer Burda Media Polska.

Jak wynika z danych ZKDP, w 2020 roku średnia sprzedaż "Elle" wyniosła 30 tys. egz. (spadek o 18 proc. względem 2019 roku).

Burda Media Polska jest częścią Burda International, która prowadzi swoją działalność w 17 krajach. W 2019 roku osiągnęła wzrost przychodów o 12,8 proc. do 163,67 mln zł oraz zysku netto z 679 tys. zł do 3,66 mln zł. Nieznacznie zmalały wpływy reklamowe firmy, pracowało w niej 251 osób na etacie.

 

 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marta Rudowicz rezygnuje z funkcji redaktor naczelnej „Elle”, zastąpi ją Marcin Świderek

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Diana Vreeland
Znowu będzie wielka szopka na całe miasto i "pseudoszukanie" naczelnej, dawanie wielkich projektów do roboty... a na końcu i tak wygra wcześniej wybrana już osoba z odwiecznego kółeczka wzajemnej warszawskiej adoracji.
55 1
odpowiedź
User
Kasia
Znowu będzie wielka szopka na całe miasto i "pseudoszukanie" naczelnej, dawanie wielkich projektów do roboty... a na końcu i tak wygra wcześniej wybrana już osoba z odwiecznego kółeczka wzajemnej warszawskiej adoracji.
Jak Ci na imie zazdrosna kreaturo?
5 48
odpowiedź
User
lradio
Idzie do polityki?
4 8
odpowiedź