SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marta Rudowicz rezygnuje z funkcji redaktor naczelnej „Elle”, zastąpi ją Marcin Świderek

Dotychczasowa redaktor naczelna miesięcznika „Elle” (Burda Media Polska) Marta Rudowicz zrezygnowała z funkcji i odchodzi z wydawnictwa. Jej obowiązki przejmie Marcin Świderek, obecnie szef działu mody pisma.

Marcin Świderek, Marta Rudowicz / fot. Agnieszka Kulesza & Łukasz PikArticle

Marta Rudowicz była związana z „Elle” od 2008 roku, jako redaktor naczelna pisma pracowała od 2017 roku. Z początkiem kwietnia obowiązki redaktora naczelnego „Elle” przejmie Marcin Świderek, obecny szef działu mody w magazynie.

Świderek jest związany z Burda Media Polska i „Elle” od pięciu lat, poprzednio pracował w magazynie „Harper’s Bazaar”, „Viva! Moda”, „Fashion Magazine”, był również szefem mody w „Glamour”.

Marta Rudowicz pracuje obecnie z zespołem nad swoim ostatnim numerem „Elle”, który ukaże się na rynku w drugim tygodniu kwietnia. Będzie także wspierała Marcina Świderka w przygotowaniu kolejnego numeru.

Burda Media Polska będzie prowadziła rekrutację na stanowisko redaktora naczelnego.

- Dziękujemy Marcie za wysiłek jaki włożyła w rozwój „Elle”. Wprowadziła nowe działy pisma,  wzmocniła zespół, a między innymi dzięki jej zaangażowaniu i pracy cały segment marek „Elle” w digitalu to zasięgowy numer 1 wśród luksusowych produktów online. Dziękujemy i życzymy Marcie dalszych sukcesów na nowej ścieżce zawodowej - komentuje Michał Helman, chief commercial officer Burda Media Polska.

Jak wynika z danych ZKDP, w 2020 roku średnia sprzedaż "Elle" wyniosła 30 tys. egz. (spadek o 18 proc. względem 2019 roku).

Burda Media Polska jest częścią Burda International, która prowadzi swoją działalność w 17 krajach. W 2019 roku osiągnęła wzrost przychodów o 12,8 proc. do 163,67 mln zł oraz zysku netto z 679 tys. zł do 3,66 mln zł. Nieznacznie zmalały wpływy reklamowe firmy, pracowało w niej 251 osób na etacie.

 

 

 

Dołącz do dyskusji: Marta Rudowicz rezygnuje z funkcji redaktor naczelnej „Elle”, zastąpi ją Marcin Świderek

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Diana Vreeland
Znowu będzie wielka szopka na całe miasto i "pseudoszukanie" naczelnej, dawanie wielkich projektów do roboty... a na końcu i tak wygra wcześniej wybrana już osoba z odwiecznego kółeczka wzajemnej warszawskiej adoracji.
odpowiedź
User
Kasia
Znowu będzie wielka szopka na całe miasto i "pseudoszukanie" naczelnej, dawanie wielkich projektów do roboty... a na końcu i tak wygra wcześniej wybrana już osoba z odwiecznego kółeczka wzajemnej warszawskiej adoracji.
Jak Ci na imie zazdrosna kreaturo?
odpowiedź
User
lradio
Idzie do polityki?
odpowiedź