SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były szef „Wiadomości” szykuje film o zmianie władz TVP. Uruchomił zbiórkę internetową

Były wiceszef TAI Marcin Tulicki rozpoczął zbiórkę pieniędzy na platformie Zrzutka.pl na swój film dokumentalny „Przejęcie”, który opowiadać ma o zmianach w instytucjach publicznych po zdobyciu władzy przez Platformę Obywatelską. Na razie zdobył 2745 zł z planowanych 100 tys. zł.

(screen: YouTube/Marcin Tulicki)(screen: YouTube/Marcin Tulicki)

„Przejęcie” to tytuł filmu dokumentalnego, który tworzy były wicedyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Marcin Tulicki. Opowiadać ma, jak pisał Samuel Pereira, o „wrogim przejęciu TVP i o tym co dzieje się od 13 grudnia”. - Film nie jest tylko o TVP. Jest o przejmowaniu państwa. Kolejnych instytucji - precyzuje Tulicki w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

„Przejęcie” ma pokazać „dlaczego tak łatwo było wtargnąć do telewizji i zawładnąć anteną. Kto za tym wszystkim stoi?” - jak zapowiada sam Tulicki. „Pokażę nie tylko nieznane dotąd kulisy i materiały z samego serca wydarzeń na Woronicza czy budynku na Placu Powstańców Warszawy. Porozmawiam ze świadkami tych wydarzeń. Telewizja Polska poszła na pierwszy strzał, ale przecież chwilę później była prokuratura. Komu, kiedy i w jaki sposób zablokowano przepustki w Prokuraturze Krajowej? Do czego to wszystko prowadzi i jakie będą skutki metod działania nowego rządu?” - pyta był wicedyrektor TAI.

We wtorek Marcin Tulicki zamieścił pierwszy zwiastun filmu. „To film, który powinien powstać, bo o tym co się dzieje nigdy nie wolno zapomnieć” - reklamuje swoje dzieło były pracownik TVP.

Tulicki założył zbiórkę na swój film na platformie crowdfundingowej Zrzutka.pl. W sto dni chce zebrać 100 tys. zł. Do środowego przedpopołudnia 41 osób zdecydowało się wesprzeć jego cele kwotą 2745 zł.

Na jakich platformach pojawi się film? - Nie ma jeszcze decyzji jeśli chodzi o miejsce emisji. Na razie pracuje mocno nad realizacją - przyznaje Tulicki.

Tulicki dyscyplinarnie zwolniony z TVP

Pereira i Tulicki, razem z Michałem Adamczykiem kilkanaście dni nie zgadzali się na dobrowolne opuszczenie siedziby Telewizyjnej Agencji Informacyjnej przy pl. Powstańców w Warszawie, po tym jak zostali poinformowani o odwołaniu ze stanowisk dyrektorskich. Cała trójka została dyscyplinarnie zwolniona z pracy w TVP.

Tulicki w „Wiadomościach” pracował od 2016 roku. Przygotowywał do głównego wydania materiały dotyczące przede wszystkim polskiej polityki. Jako wysłannik programu relacjonował m.in. wojnę w Ukrainie, wydarzenia na Bliskim Wschodzie i wybory w USA.

W ostatnich latach przygotował kilka filmów dokumentalnych, m.in. pokazany w grudniu 2021 roku „Holding” o założycielach TVN, „Urban: jestem złym człowiekiem”, „Na granicy”, „Pan z Chobielina” o Radosławie Sikorskim oraz dwa dokumenty o Donaldzie Tusku: wyemitowany premierowo w kwietniu ub.r. „Nasz człowiek w Warszawie” i „Ich człowiek w Brukseli”. Przed przejściem do centrali Telewizji Polskiej Tulicki pracował w jej katowickim oddziale.

Dołącz do dyskusji: Były szef „Wiadomości” szykuje film o zmianie władz TVP. Uruchomił zbiórkę internetową

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wyniki
Wszyscy chcą mieć marże jak kościół, 10 procent wydane, reszta na różne sposoby do kieszeni :D
odpowiedź
User
melka
Niech od razu zbiera na proces, bo prawdy w tym będzie tyle, co w pisowskich wiadomościach.
odpowiedź
User
Wiktor
Ech, kolejny film propagandowy z rodem Trybuny Ludu czy też Sputnika, czyli dziennikarze wyznający w Prawo i Sprawiedliwość robią partyjne wychwalania w postaci filmu który powstanie!
odpowiedź