SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z Radia Łódź odchodzi dyrektor programowy Marcin Wąsiewicz

Dyrektor programu Radia Łódź Marcin Wąsiewicz zrezygnował z zajmowanego stanowiska i z końcem czerwca odejdzie z rozgłośni - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Jego obowiązki przejęła Małgorzata Warzecha, redaktorem naczelnym pozostaje prezes rozgłośni.

Marcin Warszewski / fot. materiały prasoweMarcin Warszewski / fot. materiały prasowe

Z naszych informacji wynika, że powodem rezygnacji był konflikt na tle zgłoszenia do Rady Etyki Mediów, które skierował Marcin Wąsiewicz w sprawie jednej z dziennikarek Radia Łódź. Wnioskował o opinię w sprawie udziału etatowej dziennikarki tej rozgłośni w programach łódzkiej telewizji kablowej Toya.

Dziennikarka (niewymieniona z nazwiska) wprawdzie otrzymała zgodę na współpracę z telewizją w zakresie prowadzenia programów o profilaktyce zdrowotnej - jednak programy te - nieoczekiwanie dla szefostwa radia - miały charakteryzować się lokowaniem produktu i reklamowym charakterem.

- Mówimy o branży medycznej, która nie może się reklamować. Czy swoim wizerunkiem (dziennikarze) nie wzmacniają przekazu reklamowego i nie uwiarygodniają prezentowanych miejsc i usług? - pytał słuchacz w liście do Radia Łódź, przekazanym dalej do Rady Etyki Mediów. - Nie chcemy oceniać postępowania i odpowiedzialności nadawcy kablowego, koncentrujemy się na udziale w tym projekcie naszej dziennikarki - pisał do Rady Etyki Mediów Marcin Wąsiewicz. Członkowie rady zgodzili się, że takie udzielanie się w programach, jakie praktykuje dziennikarka – budzi wątpliwości.

Kilka dni po opublikowaniu przez REM odpowiedzi na jego pytanie Wąsiewicz złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl potwierdził, że żegna się z Radiem Łódź, nie chciał jednak komentować w żaden sposób tej sytuacji. Rezygnacja obowiązuje od 1 kwietnia, Wąsiewicza jednak wiąże kontrakt, który wygasa 1 lipca br. Do tego czasu były już dyrektor  będzie przebywał na urlopie. Jego obowiązki przejęła Małgorzata Warzecha z redakcji Publicystyki i Programów Kulturalnych rozgłośni.

Marcin Wąsiewicz w latach 2001-2005 pracował w łódzkim oddziale RMF FM, gdzie był reporterem, prezenterem i wydawcą. Od 2005 roku był związany z Telewizją Polsat, pracował tam w „Wydarzeniach” i Polsat News. W 2016 roku został dyrektorem programu w Radiu Łódź.

W okresie od września 2020 r. do lutego 2021 średni dobowy udział słuchania Radia Łódź wyniosła na terenie Łodzi 2,2 proc.

Dołącz do dyskusji: Z Radia Łódź odchodzi dyrektor programowy Marcin Wąsiewicz

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
radiowiec
A to dobre. Rado Etyki Mediów Twoje opinie w publicznym radiu przynoszą odwrotny efekt. Strach o cokolwiek zapytać. Czy to jest etyczne?
odpowiedź
User
To jak?
Jak to jest, chlop mial racje i chlop musi odejsc?
odpowiedź
User
Słuchacz
Pan Marcin ma 100 procent racji!!!
odpowiedź