SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Z Radia Łódź odchodzi dyrektor programowy Marcin Wąsiewicz

Dyrektor programu Radia Łódź Marcin Wąsiewicz zrezygnował z zajmowanego stanowiska i z końcem czerwca odejdzie z rozgłośni - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Jego obowiązki przejęła Małgorzata Warzecha, redaktorem naczelnym pozostaje prezes rozgłośni.

Marcin Wąsiewicz, fot. Radio Łódź Article

Z naszych informacji wynika, że powodem rezygnacji był konflikt na tle zgłoszenia do Rady Etyki Mediów, które skierował Marcin Wąsiewicz w sprawie jednej z dziennikarek Radia Łódź. Wnioskował o opinię w sprawie udziału etatowej dziennikarki tej rozgłośni w programach łódzkiej telewizji kablowej Toya.

Dziennikarka (niewymieniona z nazwiska) wprawdzie otrzymała zgodę na współpracę z telewizją w zakresie prowadzenia programów o profilaktyce zdrowotnej - jednak programy te - nieoczekiwanie dla szefostwa radia - miały charakteryzować się lokowaniem produktu i reklamowym charakterem.

- Mówimy o branży medycznej, która nie może się reklamować. Czy swoim wizerunkiem (dziennikarze) nie wzmacniają przekazu reklamowego i nie uwiarygodniają prezentowanych miejsc i usług? - pytał słuchacz w liście do Radia Łódź, przekazanym dalej do Rady Etyki Mediów. - Nie chcemy oceniać postępowania i odpowiedzialności nadawcy kablowego, koncentrujemy się na udziale w tym projekcie naszej dziennikarki - pisał do Rady Etyki Mediów Marcin Wąsiewicz. Członkowie rady zgodzili się, że takie udzielanie się w programach, jakie praktykuje dziennikarka – budzi wątpliwości.

Kilka dni po opublikowaniu przez REM odpowiedzi na jego pytanie Wąsiewicz złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl potwierdził, że żegna się z Radiem Łódź, nie chciał jednak komentować w żaden sposób tej sytuacji. Rezygnacja obowiązuje od 1 kwietnia, Wąsiewicza jednak wiąże kontrakt, który wygasa 1 lipca br. Do tego czasu były już dyrektor  będzie przebywał na urlopie. Jego obowiązki przejęła Małgorzata Warzecha z redakcji Publicystyki i Programów Kulturalnych rozgłośni.

Marcin Wąsiewicz w latach 2001-2005 pracował w łódzkim oddziale RMF FM, gdzie był reporterem, prezenterem i wydawcą. Od 2005 roku był związany z Telewizją Polsat, pracował tam w „Wydarzeniach” i Polsat News. W 2016 roku został dyrektorem programu w Radiu Łódź.

W okresie od września 2020 r. do lutego 2021 średni dobowy udział słuchania Radia Łódź wyniosła na terenie Łodzi 2,2 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z Radia Łódź odchodzi dyrektor programowy Marcin Wąsiewicz

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
radiowiec
A to dobre. Rado Etyki Mediów Twoje opinie w publicznym radiu przynoszą odwrotny efekt. Strach o cokolwiek zapytać. Czy to jest etyczne?
3 2
odpowiedź
User
To jak?
Jak to jest, chlop mial racje i chlop musi odejsc?
6 3
odpowiedź
User
Słuchacz
Pan Marcin ma 100 procent racji!!!
2 3
odpowiedź