SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Wolski od grudnia zostanie doradcą zarządu TVP

Marcin Wolski - do tej pory dyrektor agencji kreacji rozrywki - od grudnia zostanie doradcą zarządu Telewizji Polskiej. Jego poprzednie stanowisko obejmie - dotychczasowa dyrektor agencji kreacji oprawy i reklamy - Katarzyna Adamiak-Sroczyńska.

Marcin Wolski dyrektorem agencji kreacji rozrywki został w kwietniu 2018 roku, co było również związane ze zmianami w wewnętrznych strukturach Telewizji Polskiej. Reforma organizacyjna spółki objęła m.in. piony programowania, kreacji i produkcji, która zakładała m.in. scalenie redakcji anten do jednego biura programowego, które będzie odpowiedzialne za ramówki wszystkich kanałów.

Informację o zmianie stanowiska przez Wolskiego potwierdziło nam Centrum Informacji TVP.

- Dyrektor Wolski podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska dyrektora Agencji Kreacji Rozrywki z dniem 30 listopada br. Uzasadnił to chęcią skupienia się na pracy artystycznej i twórczej, co w znacznym stopniu utrudniały mu obecne obowiązki służbowe – przekazało nam biuro prasowe telewizji publicznej. - Zarząd TVP zaproponował mu kontynuowanie współpracy na stanowisku doradcy zarządu. Decyzje o nowym dyrektorze agencji zostaną ogłoszone przed początkiem grudnia - dodano.

Z Marcinem Wolskim do czasu publikacji artykułu nie udało nam się skontaktować.

Wolskiego zastąpi Katarzyna Adamiak-Sroczyńska

Dotychczasowa dyrektor agencji kreacji oprawy i reklamy Katarzyna Adamiak-Sroczyńska pokieruje agencją kreacji rozrywki. Obecnie pełni obowiązki zastępcy dyrektora tej agencji. Zmiany w tym obszarze zaplanowane są na początek grudnia.

Wcześniej Wolski od lipca 2016 roku był dyrektorem TVP2, jest także współprowadzącym i pomysłodawcą „W tyle wizji” TVP Info. Od jesieni 2016 emitowana jest też jego dodatkowa część programu „W tyle wizji extra”. Jest także scenarzystą, autorem piosenek, publicystą „Do Rzeczy”.

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego o 69,9 proc. do 622,5 mln zł oraz spadek przychodów z reklam i sponsoringu o 8,4 proc. do 798,6 mln zł. Wpływy z abonamentu stanowiły 38,2 proc. łącznych przychodów TVP, najwięcej od 15 lat.

Dołącz do dyskusji: Marcin Wolski od grudnia zostanie doradcą zarządu TVP

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Romuś
Dobra zmiana.
Oczywiście dla towarzysza sekretarza podstawowej organizacji partyjnej PZPR Wolskiego.
Mniej obowiązków (może nawet żadnych), kasa pewnie ta sama ( a może nawet większa).
odpowiedź
User
karuzel
1, 2, 3, obrót. 1, 2, 3, obrót.
odpowiedź
User
YKK
Zezowate szczęście przygotowuje się do emerytury?
odpowiedź