SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Zaborski w TVN24, będzie prowadził wywiady i debaty

Z początkiem września Marcin Zaborski dołączy do zespołu TVN24. Poprzednio pracował w RMF FM, a wcześniej w radiowej Trójce.

Marcin Zaborski, fot. TVN24Article

W TVN24 Marcin Zaborski będzie prowadził wywiady z politykami w soboty po godz. 9:00. Pierwszy z tych wywiadów zostanie wyemitowany 4 września.

Ponadto Marcin Zaborski będzie gospodarzem niedzielnych debat dotyczących spraw społecznych i politycznych.

- Poważnie traktujemy nasze nowe hasło "Twoim prawem jest wiedzieć" i wynikające z niego zobowiązanie wobec widzów. Z radością więc witamy na naszym pokładzie jednego z najlepszych w Polsce ekspertów od wywiadów, który zadebiutuje w telewizji - mówi Michał Samul, redaktor naczelny TVN24. - Marcin przez ostatnie lata udowodnił, że jego ciekawość świata, umiejętność słuchania rozmówców i formułowania często nieoczywistych też i pytań, czyni prowadzone przez niego wywiady wyjątkowymi. Jestem przekonany, że jego rozmowy będą mocnym punktem naszej weekendowej oferty - dodaje.

Czytaj też: 70 proc. Polaków chce przedłużenia koncesji TVN24. Stacja ma najbardziej obiektywne serwisy informacyjne - na przeciwnym biegunie TVP

- Przede mną nowe wyzwania, ale wciąż te same zasady. Cieszę się, że będę mógł rozmawiać z naszymi gośćmi, przypominając im dawne obietnice, czytając ich programy polityczne - nierzadko przez nich zapomniane - i próbując pokazać, dlaczego podejmują takie, a nie inne decyzje. Niezależnie od tego, kto je podejmuje - komentuje Marcin Zaborski.

Poprzednio Zaborski w RMF FM

Marcin Zaborski przez ostatnie 5 lat pracował w stacji RMF FM, gdzie przeprowadzał wywiady emitowane od poniedziałku do piątku tuż po godz. 18. Wcześniej - od 2000 roku - był związany z radiową Trójką, od połowy 2009 roku prowadził program „Salon polityczny Trójki”.

W RMF FM od początku września zamiast Marcina Zaborskiego wywiady polityczne po godz. 18 w poszczególne dni będą prowadzić Bianka Mikołajewska, Tomasz Terlikowski, Marek Tejchman, Piotr Salak i Paweł Balinowski.

Ponadto Zaborski prowadził „Cafe Historia” w TVP Historia oraz pisał artykuły do „Dziennika Gazety Prawnej” i „Newsweek - Psychologia”.

Jest doktorem nauk humanistycznych, politologiem, adiunktem w Instytucie Nauk Społecznych i w Katedrze Dziennikarstwa Uniwersytetu SWPS.

Zaborski jest też autorem książek: "Biuro Myśli Znalezionych", "Lato'39. Jeszcze żyjemy" oraz - wraz z Magdą Umer - "Piekielna nieobecność. Opowieść o przyjaźni z Zuzią Łapicką".

Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszej połowie br. średnia widownia minutowa TVN24 wynosiła 307 820 osób, a udział w rynku oglądalności - 4,78 proc. (o 7,36 proc. mniej niż rok wcześniej).

Dołącz do dyskusji: Marcin Zaborski w TVN24, będzie prowadził wywiady i debaty

63 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
Właściwy człowiek we właściwym miejscu. Gratulacje!!!
odpowiedź
User
radek
KONKRET!
odpowiedź
User
glen
Świetny dziennikarz. Zawsze merytoryczny, doskonale przygotowany do wywiadów. Stanowczy, ale pełna kultura. I ten radiowy głos... 👌
odpowiedź