SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marek Jakubiak zapowiada pozew przeciwko "Gazecie Wyborczej" za tekst Czuchnowskiego. „Wszystko udokumentowane”

Marek Jakubiak zapowiedział pozwanie "Gazety Wyborczej" w trybie wyborczym za tekst Wojciecha Czuchnowskiego o fałszowaniu list poparcia na urząd prezydenta. - Z zainteresowaniem przeczytałem informację, że pozywa nas w trybie wyborczym, tylko bardzo chciałbym wiedzieć za co. Nie mówi za co. To jego nowa strategia, bo jeszcze wczoraj bardzo chętnie wymieniał się SMS-ami, na szczęście mam wszystko udokumentowane - komentuje dziennikarz w rozmowie z nami.

Article

Były poseł (w Sejmie najpierw z Kukiz’15, a pod koniec kadencji minionego Sejmu niezrzeszony) oraz biznesman Marek Jakubiak 23 marca ogłosił, że udało mu się zebrać 140 tys. podpisów na listach poparcia w wyborach prezydenckich. Miał złożyć je do Państwowej Komisji Wyborczej. Jednak od początku procedura zbierania podpisów wzbudzała wiele wątpliwości, choćby z racji trwania epidemii koronawirusa.

W artykule „Wybory prezydenckie 2020. Jak fałszowano listy poparcia Marka Jakubiaka, zwanego >>słupem dla Dudy<<”, który ukazał się w „Gazecie Wyborczej” 14 kwietnia dziennikarz Wojciech Czuchnowski opisał, że do przepisywania list poparcia Marka Jakubiaka miano zatrudnić cudzoziemców z Rosji, Białorusi i Ukrainy. W ten sposób jednego dnia miano sfałszować karty z prawie 18 tysiącami nazwisk. Sam Jakubiak miał skomentować, że nic o tym nie wiedział i zawiadomi w tej sprawie prokuraturę.

Z kolei we wtorek po południu w portalu wPolityce.pl opublikowano rozmowę z Markiem Jakubiakiem, który stwierdza m.in., że Wojciech Czuchnowski w „sprawie pomija pewne nazwiska” - Na przykład Jacek Wilk jest wskazany jako organizator, który podobno im długopisy donosił. Gdyby nawet pan Czuchnowski miał bardzo złą wolę, to przecież musiał pomyśleć, że nie jestem w Konfederacji i jestem w kontrze do niej. Red. Czuchnowski sprytnie ominął sprawę, że pan Wilk jest współorganizatorem tego wszystkiego - mówi Jakubiak.

Zapowiedział też, że pozwie dziennik w trybie wyborczym (na podstawie art. 111. Kodeksu wyborczego, mówiącego o ochronie prawnej kandydata przed nieprawdziwymi informacjami – przyp.red.).

Jakubiak przywołuje także w rozmowie fakt, że Wojciech Czuchnowski miał zapytać go o to, czy dobrze rozumie, że „nie miał z tym nic wspólnego”, a ten miał mu odpowiedzieć, że „Dobrze rozumie”. Natomiast na tej podstawie redaktor „GW” stwierdził, że Marek Jakubiak nie zaprzecza istnieniu procederu fałszowania podpisów na jego listach poparcia. „Zaprzeczyłem w ogóle jakiejkolwiek wiedzy na ten temat, a Czuchnowski napisał, że nie wykluczam, iż dochodziło do fałszerstw. Ręce opadają. Poziom dziennikarstwa „Gazety Wyborczej” jest poniżej wszelkiej krytyki. To jest bruk, tam nie ma z kim rozmawiać” - komentował były poseł.

"Wszystko udokumentowane"

Sam dziennikarz w rozmowie z nami, stwierdził, że „ręce mu opadają”. - Z zainteresowaniem przeczytałem informację, że pozywa nas w trybie wyborczym, tylko bardzo chciałbym wiedzieć za co. Nie mówi za co. To jego nowa strategia, bo jeszcze wczoraj bardzo chętnie wymieniał się SMS-ami, na szczęście mam wszystko udokumentowane. Obiecywał nawet, że przekaże mi zawiadomienie o przestępstwie, które składa do prokuratury w związku z fałszowaniem swoich list. Potem powiedział, że jednak musi się skonsultować z prawnikiem, a później, że to zawiadomienie dotyczy czegoś innego. To, że nas pozywa w trybie wyborczym jest bardzo interesujące, tylko nie wiem za co. Poczekamy, aż pozew się pojawi, wtedy może się dowiemy - komentuje dla portalu Wirtualnemedia.pl Wojciech Czuchnowski.

Według danych ZKDP „Gazeta Wyborcza” w lutym br. zanotowała 80 661 egz. średniej sprzedaży ogółem, o 12,57 proc. mniej niż rok wcześniej.

Natomiast portal Wyborcza.pl w styczniu br. zanotował 8,03 mln użytkowników i 83,73 mln odsłon oraz 11 minut średniego czasu korzystania przez odwiedzającego (według badania Gemius/PBI). Na koniec ub.r. z prenumeraty cyfrowej „Gazety Wyborczej” (Agora) korzystało 218 tys. użytkowników, o 47,5 tys. więcej niż rok wcześniej. Przeciętny przychód miesięczny od subskrybenta, który kupił ofertę bezpośrednio na Wyborcza.pl, wynosił 14 zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marek Jakubiak zapowiada pozew przeciwko "Gazecie Wyborczej" za tekst Czuchnowskiego. „Wszystko udokumentowane”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sara
Cuchnowski Czuchnowski. I wszystko jasne.
19 26
odpowiedź
User
Prawak
Cuchnowski Czuchnowski. I wszystko jasne.


przekręcanie nazwisk - zabójcza broń pisowców xD
16 11
odpowiedź