SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marek Kęskrawiec pożegnał się z „Dziennikiem Polskim”. "Nie pozwalajcie sobie łamać charakterów”

Po 9 latach pracy Marek Kęskrawiec odchodzi z Polska Press. W piątek w ostatnim felietonie pożegnał się z czytelnikami i dziennikarzami „Dziennika Polskiego”. „Idźcie swoją, prostą drogą” - napisał do tych pierwszych. Dziennikarzom zaś zadedykował inne zdanie: „Nasz zawód to misja, nie pozwalajcie sobie łamać charakterów”.

Marek Kęskrawiec Article

Kęskrawiec był publicystą i szefem magazynu centralnego dzienników Polska Press, w przeszłości m.in. redaktorem naczelnym krakowskiego „Dziennika Polskiego”. Na początku czerwca ustaliliśmy, że z końcem miesiąca odchodzi z wydawnictwa.

- Spodziewałem się, że moja współpraca z Polska Press będzie raczej krótsza niż dłuższa. Nie ma tu wielu osób piszących o polityce, a ja ze swoimi poglądami raczej nie pasuję do nowego rozdania - mówił wówczas publicysta w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

"Ślepe posłuszeństwo - nie"

W piątek Marek Kęskrawiec pożegnał się felietonem na łamach „Dziennika Polskiej”. „Zmiana poglądów nie jest grzechem i nie świadczy o słabości. O ile oczywiście wynika z głębokich przemyśleń i nie jest sposobem na dostosowanie się do rzeczywistości, którą akceptujemy z powodu zalęknienia, wygody lub po prostu - dla pieniędzy. Taka postawa zawsze była mi obca. Kompromisy - tak, ślepe posłuszeństwo - po stokroć nie” – napisał.

Poinformował też, że po odejściu z Polska Press gotów jest na nowe wyzwania. „Nawet jeśli odczuwam strach przed nowym i nieznanym, to jest on na pewno zdrowszy od zgorzknienia, które rodzi się w umyśle, gdy żyjemy wbrew sobie i godzimy się na rzeczy wywołujące w nas konflikt wewnętrzny” – czytamy w tekście.

"Nasz zawód to misja"

Na koniec publicysta zwrócił się do czytelników, życząc im by „zawsze mogli iść choć w przybliżeniu własną drogą”. „Swoim koleżankom i kolegom z redakcji życzę otwartych głów, miłości bliźniego, odwagi oraz uczciwości wobec siebie i Czytelników. Nasz zawód to misja, pamiętajcie o tym i nie pozwalajcie sobie łamać charakterów” - stwierdził.

Kęskrawiec dołączył do Polska Press Grupy w 2012 roku, po odejściu z tygodnika „Newsweek Polska” i okresie współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym”. W lutym 2012 roku został redaktorem naczelnym wydawanego w Krakowie „Dziennika Polskiego”. Tę funkcję pełnił do kwietnia 2019 roku. Wówczas zastąpił go na stanowisku Jerzy Sułowski; Kęskrawiec został natomiast szefem tzw. magazynu centralnego – cotygodniowego zestawu tekstów reportażowo-publicystycznych, którymi zasilają swoje piątkowe wydania wszystkie dzienniki Polska Press.

Był też w dalszym ciągu publicystą „Dziennika Polskiego” i „Polski The Times”. Karierę dziennikarską rozpoczynał w 1989 roku w toruńskim tygodniku „Wolne Słowo”. Później pracował w „Nowościach”, „Czasie Krakowskim” i „Super Expressie”. W latach 2004-2006 był wiceszefem działu reportażu w krakowskiej redakcji TVN, współproducentem programów „Superwizjer” i „Uwaga!”. W latach 2001-2004 oraz 2006 - 2010, pracował w tygodniku „Newsweek Polska”.

W „Gazecie Krakowskiej” i „Dzienniku Polskim” od 1 maja naczelnym jest Wojciech Mucha. Zastąpił Jerzego Sułowskiego, który także odchodzi za porozumieniem stron. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marek Kęskrawiec pożegnał się z „Dziennikiem Polskim”. "Nie pozwalajcie sobie łamać charakterów”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Radek
Nie będzie nami rządzić Polska. My chcemy Niemca za szefa! XD
30 82
odpowiedź
User
Studio Yayo
To nie Polska rządzi, tylko oligarchia PiS, a to zasadnicza różnica. Z Polakami oni nic wspólnego nie mają.
89 36
odpowiedź
User
TS
Pajac
30 71
odpowiedź