SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marek Kęskrawiec szefem działu krajowego „Tygodnika Powszechnego”

Od 1 listopada Marek Kęskrawiec będzie szefem działu krajowego „Tygodnika Powszechnego”. Zastąpi na stanowisku Pawła Bravo, który nie kończy współpracy z tygodnikiem. - To dnia mnie naturalne środowisko - komentuje Kęskrawiec.

Marek Kęskrawiec Marek Kęskrawiec

Pod koniec czerwca br. Marek Kęksrawiec odszedł z wydawnictwa Polska Press, z którym związany był przez dziewięć ostatnich lat. - Spodziewałem się, że moja współpraca z Polska Press będzie raczej krótsza niż dłuższa. Nie ma tu wielu osób piszących o polityce, a ja ze swoimi poglądami raczej nie pasuję do nowego rozdania - mówił publicysta w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl. Publicznie deklarował wówczas, że gotów jest na nowe wyzwania. „Nawet jeśli odczuwam strach przed nowym i nieznanym, to jest on na pewno zdrowszy od zgorzknienia, które rodzi się w umyśle, gdy żyjemy wbrew sobie i godzimy się na rzeczy wywołujące w nas konflikt wewnętrzny” - napisał w pożegnalnym tekście.

Pod koniec października „Tygodnik Powszechny” poinformował, że Kęskrawiec dołącza do zespoły tego magazynu, obejmując stanowisko szefa działu krajowego. - „Tygodnik” to dla mnie naturalne środowisko, idące własną drogą, nie zamykające się w utartych schematach poglądów. Obejmę dział ze świetnymi, dojrzałymi dziennikarzami. Moją rolą będzie delikatne sterowanie tym statkiem, może pewne poszerzenie zakresu tematów. Tu nie będzie żadnej rewolucji - skomentował Marek Kęskrawiec dla „Tygodnika Powszechnego”.

Kęskrawiec zastąpi na stanowisku Pawła Bravo, który szefował temu działowi od 2016 roku. Pozostanie jednak związany z redakcją, jako autor felietonów i stały współpracownik. - To, że Paweł zostaje z nami, jako świetny autor i kreator jest nie mniej ważne, niż nowe pomysły i talent Marka, który od wielu lat był na naszej „liście życzeń”. Wspaniale, że wreszcie siądziemy razem w newsroomie – komentuje redaktor naczelny pisma, Piotr Mucharski.

W połowie października z „Tygodnikiem Powszechnym” zaczął współpracować także inny, wieloletni dziennikarz Polska Press – Witold Głowacki.

W 2020 roku spółka Tygodnik Powszechny osiągnęła wzrost przychodów o 1,2 proc. do 10,29 mln zł, a przy spadku kosztów operacyjnych o 0,5 proc. jej zysk netto zwiększył się z 36,6 do 151,6 tys. zł. Od stycznia do maja br. miała 15 tys. zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: Marek Kęskrawiec szefem działu krajowego „Tygodnika Powszechnego”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
raz.putin
O Kęskrawcu długo nie było żadnych reakcji. Zero. No, właśnie zero.
odpowiedź
User
Lolek
Bardzo dobry wybór. Samodzielnie myślący dziennikarz
odpowiedź
User
kolega
To jest jednak zabawna historia , że szefem działu krajowego w tygodniku katolickim , był autor zwycięskiego hasła na koszulkę w akcji " Gazety Wyborczej " " nie płakałem po papieżu " :)
odpowiedź