SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marek Solon-Lipiński ponownie wybrany członkiem Komitetu Telewizyjnego EBU

W czwartek Marek Solon-Lipiński (TVP) został powtórnie wybrany na stanowisko członka Komitetu Telewizyjnego Europejskiej Grupy Nadawców (EBU TV Committee). Solon-Lipiński reprezentował już polskiego nadawcę publicznego w Komitecie Telewizyjnym EBU od 2021 roku, od marca 2023 roku, pełni także funkcję koordynatora grupy środkowoeuropejskiej Europejskiej Unii Nadawców (CEE Group).

Marek Solon-Lipiński , fot. TVPArticle

Wyboru dokonano podczas odbywającej się w Warszawie konferencji EBU Media Summit 2023. - To kolejny dowód zaufania, jakim cieszy się Telewizja Polska wśród europejskich nadawców publicznych. – komentuje swój wybór Solon-Lipiński. - Uczestnictwo w pracach Komitetu Telewizyjnego pozwala na realizację projektów międzynarodowych, których efektem będzie wzbogacenie oferty programowej TVP. Priorytetem mojej pracy na tym forum jest również wzmocnienie widoczności treści tworzonych przez polskiego nadawcę publicznego w Europie, ale także działania na rzecz wsparcia całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w szczególności dotkniętej wojną Ukrainy – podkreślił.

Marek Solon-Lipiński jest dyrektorem ds. współpracy międzynarodowej TVP. Odpowiada za koordynację kanałów międzynarodowych nadawcy, jest także odpowiedzialny za organizowany przez TVP Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny i Forum Heart of Europe. W marcu br. został powołany na koordynatora grupy środkowoeuropejskiej Europejskiej Unii Nadawców.

W tegorocznej edycji EBU Media Summit 2023 biorą udział 52 organizacje medialne z 37 krajów, w tym m.in. najwięksi nadawcy publiczni w Europie jak: BBC, ZDF, ARD, France Télévisions czy RAI. Do Warszawy na zaproszenie Telewizji Polskiej i Europejskiej Unii Nadawców przyjechało 160 przedstawicieli nadawców oraz ekspertów z całego świata, którzy podczas dwudniowej konferencji debatują nad najważniejszymi bieżącymi problemami i wyzwaniami dla mediów publicznych oraz rozwojem branży medialnej w kontekście dynamicznych zmian krajobrazu audiowizualnego świata.

Komitet Telewizyjny Europejskiej Unii Nadawców (EBU), wybierany podczas Zgromadzenia Telewizyjnego (TV Assembly), nadzoruje działalność pionu telewizji EBU oraz wspiera projekty telewizyjne, w których uczestniczy Europejska Unia Nadawców, takie jak Konkurs Piosenki Eurowizji i Eurowizji Junior oraz inne duże przedsięwzięcia telewizyjne, będące owocem współpracy z nadawcami europejskimi. Komitet Telewizyjny współpracuje z Komitetem Radiowym (Radio Committee) i Komitetem Sterującym ds. Cyfryzacji (Digital Committee).

Europejska Unia Nadawców (European Broadcasting Union) jest największą na świecie organizacją nadawców publicznych, zrzeszającą 115 organizacji członkowskich z 56 krajów Europy.

Dołącz do dyskusji: Marek Solon-Lipiński ponownie wybrany członkiem Komitetu Telewizyjnego EBU

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl