SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marek Sowa: większe inwestycje w segment mediów cyfrowych

- Porozumienie Axela Springera z  Ringier AG będzie miało realny wpływ na działalność polskiego oddziału wydawnictwa. Znacznie zwiększone zostaną m.in. inwestycje w segmencie mediów cyfrowych – poinformował Marek Sowa, prezes Axel Springer Polska.

Marek Sowa: większe inwestycje w segment mediów cyfrowych

- Porozumienie z Ringier AG jest owocem długofalowej strategii obu partnerów. Axel Springer Polska aktywnie uczestniczył w kształtowaniu wizji nowego przedsiębiorstwa, którego powołanie traktujemy jako ogromną szansę. Wykorzystując doświadczenie, pozycję rynkową i finansowe zasoby obu partnerów, nasza firma wkroczy w nowy etap rozwoju. Duży nacisk położymy z pewnością na intensywniejsze niż dotychczas rozwijanie działalności w segmencie mediów cyfrowych – powiedział w wypowiedzi dla portalu Wirtualnemedia.pl Sowa.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę w Zurychu zapowiedziano, że Axel Springer oraz Ringier stworzą spółkę joint venture. Podpisane między firmami porozumienie zakłada połączenie w jedno przedsiębiorstwo spółek Axela Springera w Polsce, Czechach i na Węgrzech oraz spółek zależnych wydawnictwa Ringier w Serbii, Czechach, na Słowacji oraz na Węgrzech.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marek Sowa: większe inwestycje w segment mediów cyfrowych

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pm
Wiadomo było że Sowa nie przyszedł do Axla żeby wydawać Fakt czy Forbesa, tylko żeby zrobić coś dużego. Ciekawe tylko czy miał przede wszystkim pomóc przy doprowadzeniu do porozumienia Axla z Ringier, czy będzie teraz pracował nad inwestycjami tej spółki.
8 8
odpowiedź
User
kacper
tak samo doprowadzi do czegoś dużego, jak to zrobił w Agorze, którą też wprowadził w segment mediów cyfrowych. Groteska!
8 8
odpowiedź
User
kora
Ja tam za nim nie przepadam, ale faktem jest że ta umowa między Axel a Ringier zmienia rynek, to skala o której Agora może tylko pomarzyć. Czyli mega punkt dla Sowy, ale wcale bym się nie zdziwiła gdyby właśnie mu chodziło o doprowadzenie do takiej transakcji, a od zarządzania operacyjnego będzie ktoś inny. Tylko nie rozmiem skąd ten Fels, w Polsce nie błyszczał.
8 8
odpowiedź
User
widz
to mi wyhląda na film o pingwinach
sowa zamiast pingwina
8 8
odpowiedź
User
widz
to mi wyhląda na film o pingwinach
sowa zamiast pingwina
8 8
odpowiedź