SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Studio w kontakcie” nowością TVP. Będzie dwóch prowadzących

TVP Polonia od środy emitować będzie nowy program publicystyczny „Studio w kontakcie”, który pozwolić zabrać głos widzom stacji. Prowadzić go będą na zmianę Marek Zając i Paulina Drażba.

- Chcieliśmy stworzyć program, który realizuje motto towarzyszące TVP Polonia od 31 lat - łączymy Polaków na całym świecie. W „Studiu w kontakcie” będziemy rozmawiali o sprawach, dotyczących Rodaków mieszkających poza granicami. W programie będziemy rozwiązywali konkretne problemy związane z życiem na obczyźnie, ale także postaramy się w różnych aspektach porównywać, jak jest tutaj i jak jest tam. Będziemy rozmawiać  o podatkach, służbie zdrowia, rozwiązaniach prawnych, kwestiach społecznych i kulturowych. Będziemy także pokazywali ważne polonijne inicjatywy. Chcemy, żeby było to miejsce spotkań i wymiany doświadczeń - taki „międzykontynentalny salon” - mówi Grzegorz Jędrasik, pomysłodawca programu, p.o. dyrektora TVP Polonia, cytowany w komunikacie.

Każdy odcinek będzie poświęcony jednemu tematowi dotyczącemu Polonii. Tematy najbliższych odcinków będą dostępne na stronie programu. Za pośrednictwem formularza można zgłosić temat, który warto poruszyć w serwisie oraz zgłosić chęć udziału w konkretnym odcinku. Można również skorzystać z całodobowego telefonu  +48 22 507 03 33 lub napisać maila na adres: studiowkontakcie@tvp.pl.

W każdą środę o godz. 22.15 w studiu w Warszawie Marek Zając lub Paulina Drażba wraz z ekspertami będą poszukiwali najlepszego rozwiązania problemu, któremu poświęcony będzie dany odcinek oraz będą odpowiadali na pytania widzów Można je zadawać za pośrednictwem profilu na Facebooku, telefonicznie lub mailowo. W programie każdy będzie mógł podzielić się swoimi doświadczeniami, opowiedzieć o swoich problemach, porozmawiać o tym, co jest ważne dla Polaków za granicą.

Drażba związana jest z TVP Polonia od pewnego czasu, Marek Zając pracę dla TVP zaczął w marcu br., a obecnie jest wicedyrektorem biura programowego. 

Tematem pierwszego odcinka “Studia w kontakcie” będzie pomoc dla Polonii w brazylijskim stanie Rio Grande do Sul - w maju dotkniętym katastrofalną w skutkach powodzią, a kilka miesięcy wcześniej zniszczonym przez cyklon. 

Dołącz do dyskusji: „Studio w kontakcie” nowością TVP. Będzie dwóch prowadzących

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
popp
Propisowski Zając rozwija się w nowej TVP. Cudownie, ktoś nad tym panuje?
odpowiedź
User
Klara
Zając i Drażba to idealna para. Ona przyszła do TVP w czasie Kurskiego, on w głowie betonowa prawica. Fajny program, widać po zdjęciu
odpowiedź
User
Widz
Paulina Drażba czyli pudelkowa pani od plotek i ploteczek, tych najgorszych. Wyznaje i stosuje zasadę, że cel uświęca środki. Dużo parcia na szkoło, co nawet może być ok, ale niestety za mało warsztatu. Kołatała do drzwi za czasów Pis, kołacze za PO. Kolejna postać z cyklu mierna ale wierna.
odpowiedź