SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maria Deskur dyrektor zarządzającą działu książek i kolekcji w Burdzie

Maria Deskur objęła stanowisko dyrektor zarządzającej działu książek i kolekcji wydawnictwa Burda Media Polska. Będzie odpowiadać za tworzenie i realizowanie strategii dla zarządzanych obszarów.

Maria Deskur / fot. materiały prasoweArticle

Deskur ma za sobą osiemnastoletnie doświadczenie na rynku książki. Poprzednio była związana z firmą Egmont Polska, gdzie odpowiadała za rozwój oferty książkowej i kolekcji. - Ogromnie dziękuję za zaufanie ze strony Burda Media Polska i cieszę się na ambitne i motywujące wyzwania, które sobie wspólnie postawiliśmy - stwierdza teraz Deskur.

Z kolei Alexander Sorg, prezes Burda Media Polska dodaje, że cieszy go, że „w dziwnych czasach do wydawnictwa książkowego dołączyła osoba, która łączy ogromne doświadczenie w zarządzaniu i biznesie książkowym z pasją i działalnością misyjną w Fundacji Powszechnego Czytania”.

W swojej karierze Maria Deskur była także związana z wydawnictwami Klett, Muchomor i Nowa Era. Jest także prezesem-wolontariuszem Fundacji Powszechnego Czytania.

Zwolnienia i obniżki pensji

Burda Media Polska pod koniec kwietnia br. zwolniła blisko 50 osób, zdecydowano także o obniżkach pensji. Portal Wirtualnemedia.pl informował o tym jako pierwszy, pracę straciło m.in. kilka osób z biura reklamy, projektów specjalnych, badań focusowych, fotoedytorzy, kilka osób z redakcji "Gali", "Elle" i "Glamour"

Mniejsze wynagrodzenia mają obowiązywać przez 4 miesiące, maksymalnie mają sięgnąć 20 proc. Płace członków zarządu zostały obcięte o 45 proc.

Wydawnictwo Burda Media Polska w 2018 roku zanotowało spadek wpływów sprzedażowych o 8,2 proc. do 145 mln zł, a jego zysk netto zmalał z 2,65 mln zł do 679 tys. zł, do czego przyczyniły się odpisy zapasów i należności. Mocno zmniejszyły się przychody ze sprzedaży magazynów i książek, a minimalnie wzrosły wpływy reklamowe.

W 2018 roku w firmie pracowały średnio 252 osoby na etacie: 106 w redakcjach, 71 w zespołach reklamy, 28 w działach finansów i kadr, 19 w pionach kolportażu i prenumeraty, a 8 w dziale produkcyjnym. Do tego dochodziło 20 innych pracowników umysłowych. W ciągu roku zatrudnienie zmniejszyło się o 19 pracowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maria Deskur dyrektor zarządzającą działu książek i kolekcji w Burdzie

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kandlix
oj, widać że po taniości, po taniości idą
odpowiedź
User
Insider
Też mam wrażenie, że była łapanka. Zwalniali tych, co akurat do głowy przyszli, bez jakiegoś jasnego powodu. Zresztą prowadzą rekrutację do zespołu sprzedaży, w którym też były zwolnienia...
odpowiedź
User
G
To znaczy że Mariusza R. też zwolnili?
odpowiedź
User
Cecylia
Co się stało z Łukaszem?
odpowiedź