SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maria Przełomiec: władze TVP pogratulowały mi wywiadu z rosyjskim ministrem, przeprosin nie było (wideo)

Według rosyjskiego serwisu Lenta.ru producent z Telewizji Polskiej wysłał do rosyjskiego Ministerstwa Kultury pismo z przeprosinami za zachowanie dziennikarki Marii Przełomiec pod koniec rozmowy z ministrem Władimirem Medinskim pokazanej w programie TVP Info „Studio Wschód”. - Władze telewizji pogratulowały mi wywiadu, o żadnych przeprosinach nie słyszałam :) Kocham rosyjską propagandę - skomentowała to Przełomiec.

Maria Przełomiec, fot. TVPArticle

Rosyjski minister kultury Władimir Medinski był gościem specjalnego wydania „Studia Wschód” w środę podczas wizyty w Polsce. Prowadząca program Maria Przełomiec pod koniec rozmowy zapytała go o znajdujące się w naszym kraju pomniki dowódców armii radzieckiej, z których część została usunięta w ostatnich latach. Dziennikarka wymieniła pomnik „generała, który mordował przywódców Armii Krajowej”, mając na myśli gen. Iwana Czerniachowskiego, którego pomnik w Pieniężnie zdemontowano jesienią ub.r. Medinski podkreślił, że gen. Czerniachowski nie zabił przywódców AK, na co dziennikarka powiedziała, że zabił jej dziadka, aresztując go w Mednikach.

Wyraźnie zmieszany Władimir Medinski nie mógł odnieść się to tego stwierdzenia, ponieważ program musiał zostać zakończony. Już po pożegnaniu minister zdążył jeszcze powiedzieć na wizji do dziennikarki: „Nie dała mi pani dokończyć. Gen. Czerniachowski nie wydawał żadnego rozkazu”.


Cały program w lepszej jakości można obejrzeć pod tym adresem na stronie VoD.TVP.pl

W piątek serwis Lenta.ru podał, że Marek Czunkiewicz, producent wydań specjalnych „Wiadomości”, wysłał do rosyjskiego Ministerstwa Kultury pismo, w którym przeprosił za zachowanie Marii Przełomiec podczas wywiadu z Władimirem Medinskim. - Przygotowaliśmy się do programu jak najlepiej i w dobrej wierze. Niestety jest jeszcze ludzka słabość, na którą nie mamy wpływu. Ta sytuacja będzie okazją do zmiany podejścia do niektórych naszych działań - brzmią cytowane przez serwis fragmenty pisma.

Z Markiem Czunkiewiczem nie udało nam się na razie skontaktować. Natomiast dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Mariusz Pilis powiedział serwisowi Niezalezna.pl, że zacytowane przez Lenta.ru stwierdzenia to prywatne opinie Czunkiewicza, a nie stanowisko Telewizji Polskiej. Czunkiewicz został też poproszony przez przełożonych o wyjaśnienie tej sytuacji.

- Władze telewizji pogratulowały mi wywiadu, o żadnych przeprosinach nie słyszałam :) kocham rosyjską propagandę - napisała na Twitterze Maria Przełomiec.


W rozmowie z wPolityce.pl dziennikarka wyjaśniła, że mówiąc o zabiciu jej dziadka przez gen. Czerniachowskiego, posłużyła się skrótem myślowym. - Mój dziadek Karol Erdman został aresztowany w Miednikach podczas słynnej wspólnej defilady Armii Czerwonej i wileńskiego AK, która oczywiście się nie odbyła. Dziadkowi udało się uciec z transportu. Został zabity - rzecz jasna za wileńskie AK - już w Polsce, w więzieniu, w 1952 roku - stwierdziła. - Dziadek Karol rzeczywiście został zamordowany w wyniku akcji gen. Czernichowskiego. Za to był ścigany przez komunistów - podkreśliła.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maria Przełomiec: władze TVP pogratulowały mi wywiadu z rosyjskim ministrem, przeprosin nie było (wideo)

70 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MediatorWirtualny
Wyobrażacie sobie taką rozmowę za czasów PO? Bo ja nie...
odpowiedź
User
czes
niezależnie od wszystkiego, takie wcinanie się gościowi w wypowiedź jest niezbyt grzeczne...
odpowiedź
User
NiePatriota
A to po to tak ostatnio dużo Pani Przełomiec na ekranach stacji mediów narodowych ;)

To wydanie Studia Wschód zostało wyemitowane w środę, a nie we wtorek. Poprawcie błąd.
odpowiedź