SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mariusz Bartkowicz prezesem Radia Kraków

W czwartek, 25 kwietnia br. Rada Mediów Narodowych powołała na stanowisko prezesa zarządu Radia Kraków Mariusza Bartkowicza. Zastąpi on dotychczasowego szefa rozgłośni - w ostatnim czasie zawieszonego - Przemysława Bolechowskiego.

Radio Kraków Article

15 marca br. rada nadzorcza Radia Kraków zawiesiła Przemysława Bolechowskiego w funkcji prezesa spółki. W mailu do pracowników, do którego dotarła „Gazeta Wyborcza” poinformowano, że obowiązki prezesa rozgłośni objął najpierw przewodniczący rady nadzorczej Andrzej Drogoń, który wyznaczył również Michała Jaworskiego (prawnika radia) na prokurenta rozgłośni. Drogoń następnego dnia zrezygnował. Formalnie zatem to prokurent odpowiadał za bieżące funkcjonowanie spółki.

Na ostatnim posiedzeniu Rada rozmawiała z szefem rady nadzorczej Andrzejem Drogoniem, ale sprawę przesunęła na kolejne posiedzenie, które odbyło się właśnie w czwartek. Powołano na nim nowego prezesa rozgłośni – Mariusza Bartkowicza. Był jedynym kandydatem na to stanowisko, decyzję o jego nominacji podjęto trzema głosami członków PiS (przy dwóch głosach wstrzymujących).

RMN miała podziękować Bolechowskiemu za „dotychczasową współpracę”. Jak wynika z informacji Wirtualnemedia.pl, poprzedni prezes sam miał przyznać, że „pozostawi decyzję Radzie, ponieważ wie, że odbywa się na nim lincz”. Sprawa nie została jednak zamknięta i członkowie mają ją poruszać na kolejnym spotkaniu (prawdopodobnie za miesiąc).

Jak powiedział przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański " rada odwołała zawieszonego przez radę nadzorczą prezesa Radia Kraków Przemysława Bolechowskiego, dziękując mu za pracę dotychczasową". -Tam niestety się okazało, że między zarządem a radą nadzorczą nie układa się współpraca. Trzeba to było jakoś rozwiązać. Rozwiązaliśmy to w ten sposób, że pan Bolechowski sam przyznał, że dalszy jego pobyt w Radiu Kraków nie służy temu radiu i jakby ułatwił nam decyzję o odwołaniu, za co mu zresztą bardzo dziękuję. A nowy prezes pan Mariusz Bartkowicz jest człowiekiem bardzo doświadczonym w Radiu Kraków, bo był zresztą kiedyś prezesem tego radia, był wiele lat dziennikarzem w tym radiu - poinformował Czabański.

Według przewodniczącego RMN, Bartkowicz "zaprezentował spokojny program dalszego postępowania i rozwoju Radia Kraków". - W zależności oczywiście od pieniędzy, ale Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, jak wiemy, dzisiaj dokonała podziału rekompensaty, co oznacza napływ środków do wszystkich mediów publicznych, w tym też do stacji regionalnych, radiowych, do dużego radia i oczywiście do TVP, a te środki są bardzo poważne, bo to jest ponad 1 mld 200 mln zł - zwrócił uwagę przewodniczący RMN.

Nowy szef Radia Kraków był już kiedyś prezesem tej rozgłośni, pracował w nim również jako dziennikarz.

Na czwartkowym posiedzeniu RMN zajęła się też kandydaturą Jerzego Sekuły do rady programowej Radia Koszalin, która została przyjęta.

Liderem rynku radiowego w Krakowie jest RMF FM - Radio Kraków zajmuje siódme miejsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mariusz Bartkowicz prezesem Radia Kraków

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
56
Bravo! Wystarczy przeczytac ten tekst i cytaty Czabanskiego,aby wiedziec jak PiS rozdziela i zabiera stanowiska :-) "Jedyny kandydat" a wiec pewnie " najlepszy" 😂
22 0
odpowiedź
User
Być może
Ha ha. Przyjaciel przyjacielowi przyjacielem..
22 0
odpowiedź
User
Wars
Przeciez to sa przyjaciele....pisala o nich Wyborcza w 2007 albo 2008 roku. Krakow to grajdoł skoro na stolki wracaja te same nazwiska. Ani PiS ani PO czy Ordynacka nie mieli dobrych kandydatow. Ciagle ci sami, jakby w regionoe nie bylo wykształconych managerów. Przed kolejna zmiana naprawde warto siegnac po nowe twarze, bo tam jest niezly personalny klincz.
22 0
odpowiedź
User
Analtyk
Z tego wynika, że Rada Mediów Narodowych podejmując decyzję czytała Gazetę Wyborczą. A czemu o łamaniu prawa przez Bolechowskiego nie była wcześniej informowana przez Radę Nadzorczą? Za co oni biorą pieniądze? Po co oni tam są? Tylko po to, żeby wziąć sowite wynagrodzenie, wypić kawę i zjeść ciasteczka. Czarną robotę zrobiła za nich Gazeta Wyborcza. Tak z tego wynika. To cios dla PIS!!!!
22 3
odpowiedź
User
Dionizy
a za drzwiami już czeka desant starych/nowych. Zdziarski i Tenerowicz dwaj geniusze - jeden Ziobrysta a drugi Młodzież Wszechpolska
Kuczyńska, Sołtysik i cała reszta nieudaczników. Na dodatek jeszcze ich rodziny: żony, mężowie dzieci, wnuki i prawnuki. Wystawili na pewno nowemu prezesowi słony rachunek. Trzeba będzie zapłacić a to oznacza że z "d" wyjdzie jesień średniowiecza
17 0
odpowiedź