SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mariusz Cieślik kandydatem na wicedyrektora radiowej Trójki

Dziennikarz Mariusz Cieślik jest jednym z kandydatów, rozważanym przez zarząd Polskiego Radia na stanowisko wicedyrektora i zastępcy redaktora naczelnego Programu III - nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Mariusz Cieślik, fot. Youtube Article

Na początku stycznia br. Rada Mediów Narodowych wybrała nowy zarząd Polskiej Agencji Prasowej - prezesem PAP został Wojciech Surmacz, dotychczasowy wiceszef Programu III Polskiego Radia. W związku ze zwolnionym przez Surmacza wakatem zarząd Polskiego Radia szuka osoby, która pokieruje Trójką u boku Wiktora Świetlika, dyrektora anteny.

Z nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że jednym z kandydatów na stanowisko wicedyrektora i zastępcy redaktora naczelnego PR3 jest dziennikarz i publicysta Mariusz Cieślik. Być może nowy wiceszef anteny zostanie powołany w przyszłym tygodniu.

Od lata ub.r. Cieślik prowadzi w Trójce autorską audycję kulturalną „Przodownicy kultury”. Od maja 2015 do grudnia ub.r. dziennikarz był związany z tygodnikiem „Wprost”. Najpierw kierował działem Cywilizacja (za czasów wicenaczelnego Mariusza Staniszewskiego, obecnie wiceprezesa Polskiego Radia), a ostatnio prowadził satyryczną rubrykę wraz z Robertem Górskim. W grudniu Cieślik i Górski przenieśli swoją rubrykę do „Rzeczpospolitej”, która ukazuje się teraz pod nazwą „Od ucha do ucha”.

Mariusz Cieślik prowadzi w Polsat News magazyn o literaturze „Spis treści”. W przeszłości współprowadził w TVN24 „Xięgarnię”. Był m.in. publicystą i szefem działu Styl życia w „Newsweeku”, a z ramienia tego tygodnika prowadził w Polsat News magazyn „Narożnik Newsweeka”.

Według badania Radio Track w całym ub.r. Trójka miała 6,7 proc. udziału w rynku słuchalności, o 1,2 pkt proc. mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mariusz Cieślik kandydatem na wicedyrektora radiowej Trójki

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fiona
Ale czy on pogoni wreszcie Manna, Kydryńskiego , Michniewicz czy Olszańskiego? Oby!
20 60
odpowiedź
User
rh minus
Ale czy on pogoni wreszcie Manna, Kydryńskiego , Michniewicz czy Olszańskiego? Oby!

A niby dlaczego ma to zrobić?
41 15
odpowiedź
User
Ja
Fiono, chyba Cię Shrek za mocno przytulił!
35 10
odpowiedź
User
333
Ale czy on pogoni wreszcie Manna, Kydryńskiego , Michniewicz czy Olszańskiego? Oby!


Puknij się w pusty czerep.
35 19
odpowiedź
User
Jerzy Dąbczak
Szanowni Państwo, czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć dlaczego tylko W Polskim Radiu jest cały czas karuzela zmian na wyższych szczeblach? Czy w prywatnych stacjach również dochodzi do ciągłych zmian i przetasowań?
40 10
odpowiedź