SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mariusz Różacki prezesem PBG

Rada nadzorcza spółki budowlanej PBG powołała dotychczasowego wiceprezesa Mariusza Różackiego na stanowiska prezesa, podała firma w komunikacie. Różacki był od 15 maja br. wiceprezesem odpowiedzialnym za sektor energetyczny.

"Zarząd PBG SA w upadłości układowej informuje o podjęciu przez radę nadzorczą spółki, w dniu 29 czerwca 2012 roku uchwały w przedmiocie powołania pana Wiesława Mariusza Różackiego na stanowisko prezesa zarządu spółki. Pan Wiesław Mariusz Różacki pełnił funkcję wiceprezesa zarządu w spółce od dnia 15 maja 2012 roku" - głosi komunikat.

Różacki był wcześniej m.in. prezesem Rafako. W zarządzie PBG odpowiadał za sektor energetyczny, jak podała spółka na swojej stronie internetowej.

Odbywające się w czwartek zwyczajne walne zgromadzenie PBG nie udzieliło absolutorium prezesowi Jerzemu Wiśniewskiem. Prezes - oraz wiceprezes Przemysław Szkudlarczyk - zrezygnował wówczas ze stanowiska.

Wiśniewski jest największym akcjonariuszem PBG. Posiada 27,15% akcji spółki, uprawniających do 42,23% z ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

Dwa tygodnie temu Sąd Rejonowy Poznań - Stare Miasto w Poznaniu, XI Wydział Gospodarczy do Spraw Upadłościowych i Naprawczych ogłosił upadłość spółki PBG, z możliwością zawarcia układu z redukcją długu.

PBG miało 60,50 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 24,08 mln zł zysku rok wcześniej. Strata operacyjna na poziomie grupy wyniosła 41,50 mln zł wobec 45,71 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 715,84 mln zł wobec 477,63 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mariusz Różacki prezesem PBG

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl