SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mariusz Staniszewski prezesem spółki Techfilm

Były członek zarządu Polskiego Radia Mariusz Staniszewski został prezesem spółki Techfilm, zajmującej się produkcją, postprodukcją i dystrybucją filmów - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl.

Mariusz Staniszewski Article

Staniszewski - do marca br. członek zarządu Polskiego Radia - został prezesem spółki Techfilm. Firma zajmuje się produkcją, postprodukcją i dystrybucją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych.

Spółka jest własnością Skarbu Państwa, działa od sierpnia 2002 roku, zastąpiła Przedsiębiorstwo Produkcji i Usług Filmowych Techfilm - Przedsiębiorstwo Państwowe. Nadzór właścicielski sprawuje nad nią Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obecnie spółka nie miała prezesa, w lipcu br. rozpisano konkurs na to stanowisko. Wśród wymagań trzeba było mieć m.in. 5-letnie doświadczenie, w tym 3-letnie na stanowisku kierowniczym lub prowadząc własną firmę.

Prokurentem i dyrektorem zarządzającym Techfilmu jest Jerzy Nagórski, a Krzysztof Grygorowicz - dyrektorem ds. finansów i administracji/prokurentem.

Staniszewski odwołany, zarząd Polskiego Radia jednoosobowy

Mariusz Staniszewski był wiceprezesem Polskiego Radia od lutego 2017 roku, po rezygnacji Barbary Stanisławczyk-Żyły. Rada Mediów Narodowych zdecydowała wtedy, że zarząd będzie dwuosobowy, a Staniszewski pozostanie jego członkiem.

Kolejnym prezesem był Jacek Sobala, którego zastąpił Andrzej Rogoyski – wcześniej przewodniczący rady nadzorczej rozgłośni. Staniszewski został odwołany ze stanowiska decyzją Rady Mediów Narodowych w marcu br. (na tym samym posiedzeniu, na którym odwołano Macieja Staneckiego, członka zarządu Telewizji Polskiej).

W swojej karierze był m.in. zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Wprost", publicystą "Do Rzeczy", redaktorem naczelnym kwartalnika "Rzeczy Wspólne", pisał dla WP Opinie, kierował działem krajowym "Rzeczpospolitej". Ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie Wrocławskim.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mariusz Staniszewski prezesem spółki Techfilm

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Niepokorny
Gratulacje! Pan M Staniszewski był jednym z najlepszych Prezesów w Polskim Radiu - był menadżerem i miał wizje dla tej spółki. Szkoda że dziś go nie ma w Radiu...
5 6
odpowiedź
User
Lena
No szkoda ze zastępuje go w Radiu mikrus z kompleksami i bez pojecia o mediach! Prowincjonalna kancelaryjka od rozwodów to przecież nie media
2 3
odpowiedź
User
Basia W
Panie Prezesie Gratulacje! Szkoda Pana było w tym duecie z Napoleonem ;) trzymam kciuki za nowe wyzwania!
2 4
odpowiedź
User
Meloman
Hahahaha! Ale pewnej babie z białej beemki co Zalewa dwójkę swoimi banialukami i chciała ustawiać Mariusza dzisiaj musi być głupio... :)))))) Małgorzato Małgorzato powiedz teraz co ty na to...? :))))
3 3
odpowiedź
User
Gość X
A Sobala?
0 0
odpowiedź