SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mark Thompson nowym prezesem CNN

Były szef BBC i "New York Timesa" Mark Thompson objął funkcję CEO stacji CNN, należącej do Warner Bros. Discovery. Zastąpił Chrisa Lichta.

Mark ThompsonArticle

Mark Thompson w przeszłości był dyrektorem generalnym BBC (2004-2012) oraz prezesem i dyrektorem generalnym The New York Times (2012-2020). Nowy CEO obejmie stanowisko 9 października.

W czerwcu po roku na stanowisku z kierowania stacją zrezygnował Chris Licht. Od tego czasu stery w CNN tymczasowo przejęli COO David Leavy (odpowiada za sprzedaż reklam) oraz wiceprezesi wykonawczy Amy Entelis (odpowiada za HR i rozwój treści), Virginia Moseley (nadzoruje redakcję) i Eric Sherling (odpowiada za ofertę programową w USA).

Thompson będzie podlegał Davidowi Zaslavowi, dyrektorowi generalnemu spółki macierzystej CNN, Warner Bros Discovery.

- Nie ma obecnie bardziej doświadczonego, szanowanego i zdolnego dyrektora w branży informacyjnej niż Mark i cieszymy się, że dołączył do naszego zespołu i poprowadzi CNN Worldwide w przyszłość - powiedział Zaslav.

Nowy CEO CNN

W nowej roli Thompson będzie kierował globalną strategią biznesową i programową CNN, w tym portfolio sieci, kanałów i programów w zakresie transmisji, transmisji strumieniowej i cyfrowej. Będzie również pełnił funkcję redaktora naczelnego, odpowiedzialnego za wszystkie treści CNN.

Dotychczasowy zespół kierowniczy  składający się z Amy Entelis, Davida Leavy'ego, Virginii Moseley i Erica Sherlinga (wiceprezes ds. programowania w USAbędzie w dalszym ciągu pełnić swoje funkcje, raportując do Thompsona. 

CNN w ostatnich miesiącach boryka się ze spadkami oglądalności i krytyką m.in. za transmisję wiecu Donalda Trumpa. Według danych Nielsena w marcu br. wynik stacji zmalał rok do roku o 61 proc.

Dołącz do dyskusji: Mark Thompson nowym prezesem CNN

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rk72
A w stanach jeszcze ktoś ogląda to lewactwo
odpowiedź
User
jasnowidz
A w stanach jeszcze ktoś ogląda to lewactwo

Nadchodzi koniec dla CNN.
Przeczytałem artykuł o CNN.Trzeba wpisać w wyszukiwarce CNN stacja upadła
odpowiedź
User
Buggi
A w stanach jeszcze ktoś ogląda to lewactwo

Nadchodzi koniec dla CNN.
Przeczytałem artykuł o CNN.Trzeba wpisać w wyszukiwarce CNN stacja upadła


No znalazłem ten artykuł - kompletny ściek trumpistowskich insynuacji i urojeń.
odpowiedź