SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marketerzy w social media stawiają na zdjęcia i wideo

W swoich działaniach w kanałach społecznościowych marketerzy w dużej mierze polegają na treściach wizualnych. Przykuwające uwagę zdjęcia i wideo pomagają im w zwiększeniu zaangażowania użytkowników.

Article

Rosnąca popularność skupionych wokół wizualnych treści platform społecznościowych, takich jak Snapchat czy Instagram, wzmaga zainteresowanie tworzeniem takich właśnie treści wśród reklamodawców.

Badanie przeprowadzone w marcu 2016 r. przez firmę Lewis wykazało, że wymogi social media oraz wysokie wskaźniki zaangażowania generowane przez zdjęcia i wideo to kluczowe czynniki, dla których osoby podejmujące marketingowe decyzje wykorzystują tego typu treści. Robi to 94 proc. badanych, a na pytanie o powody, 67 proc. odpowiedziało, że zdjęcia i wideo są "bardziej angażujące", a kolejne 50 proc. stwierdziło, że tego "wymagają social media".

Pomimo, że większość marketerów stawia obecnie na treści wizualne, stworzenie wideo czy zdjęcia, które odniesie sukces, nie zawsze jest łatwym zadaniem. Wpływ na to mają takie czynniki jak jakość, czy przyciągające wzrok zdjęcie. 2/3 (66 proc.) badanych podejmujących marketingowe decyzje stwierdziło, że najważniejsza jest "świetna jakość produkcji", a 42 proc. wskazało na "obraz wzbudzający nieodparty podziw ".

Dołącz do dyskusji: Marketerzy w social media stawiają na zdjęcia i wideo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl