SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Markus Tellenbach odchodzi z TVN, nowym prezesem Jim Samples

Markus Tellenbach zrezygnował z funkcji szefa zarządu i dyrektora generalnego TVN. Nowym prezesem spółki został Jim Samples, firma zatrudni też nowego dyrektora generalnego.

Jim Samples, prezes zarządu TVN Article

Scripps Networks Interactive w komunikacie podkreślił, że zmiana nastąpiła dokładnie rok po przejęciu przez spółkę TVN-u. Nie podano powodów rezygnacji Markusa Tellenbacha.

- To dla nas naturalny czas na tego typu zmianę wynikający z postępującego procesu integracji. Minął rok od akwizycji firmy i czas na kolejny krok w rozwoju TVN w strukturach Scripps Networks. TVN nie jest już firmą notowaną na GPW, jest dzisiaj integralną częścią Scripps Networks - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Dylan Jones, chief communications officer w Scripps Networks Interactive.

- Markus Tellenbach to uznany manager, który zostawia firmę w dobrej kondycji z potencjałem do dalszego wzrostu w segmencie zarówno linearnym jak i cyfrowym. Spółka cały czas jest pionierem w tworzeniu i sprzedaży innowacyjnych, podążających za światowymi trendami treści, które powstają specjalnie dla polskich widzów. Markus rozwinął niesamowity zespół, który będzie nieodzowną częścią dalszych  sukcesów TVN - komentuje Kenneth W. Lowe, przewodniczący rady nadzorczej, prezes i dyrektor generalny Scripps Networks Interactive.

Tellenbach był prezesem i dyrektorem zarządzającym TVN od września 2009 roku. Wcześniej pracował m.in. w latach 2000-2007 SBS Broadcasting (jako dyrektor ds. operacyjnych, prezes i dyrektor generalny), w latach 1994-1999 w Vox Fernsehen (jako dyrektor zarządzający). Od maja 2009 roku jest przewodniczącym rady nadzorczej Sky Deutschland, a od w 2008 roku został członkiem rady nadzorczej spółki Premiere.

Na początku lipca ub.r. Scripps Networks Interactive sfinalizował umowę kupna 52,7 proc. akcji TVN od Grupy ITI oraz Grupy Canal+ za 584 mln euro. Zaraz potem ogłosił wezwanie dla inwestorów giełdowych do sprzedaży akcji TVN - do końca sierpnia skupił 156,72 mln papierów, w efekcie czego miał już 98,76 proc. udziałów firmy, a na początku października akcje TVN zostały ostatecznie wycofane z giełdy.

Jim Samples jako nowy prezes TVN będzie miał za zadanie przede wszystkim dalszą integrację TVN i Scripps, zatrudnienie nowego dyrektora generalnego oraz rozszerzenie oferty programów lifestyle.

- Jim Samples odegrał kluczową rolę w budowaniu naszego biznesu w skali międzynarodowej w mijającym roku. Wierzymy, że jego zaangażowanie w pracę zespołu w Polsce zapewni dalszą integrację TVN z naszymi oddziałami na całym świecie. Wybitny zespół zarządzający TVN miał decydujący wkład w sukcesy firmy w ostatnim okresie i jest gwarancją, że biznes będzie nieustannie rósł w siłę w przyszłości - przekonuje Kenneth W. Lowe.

To kolejna roszada w zarządzie TVN od przejęcia spółki przez Scripps Networks Interactive. W listopadzie ub.r. odszedł John Driscoll, wiceprezes i dyrektor finansowy TVN, którego zastąpił Piotr Korycki. Obecnie członkami zarządu firmy są jeszcze Christian Anting (odpowiada za digital & e-commerce), Maciej Maciejowski (odpowiedzialny za rozwój biznesu), Edward Miszczak (odpowiada za programy rozrywkowe), Adam Pieczyński (odpowiada za programy informacyjne) i Piotr Tyborowicz (odpowiedzialny za sprzedaż i reklamę).

TVN jest nadawcą kanałów ogólnotematycznych TVN, TVN 7 i TTV, kanałów tematycznych TVN24, TVN24 BiS, TVN Style, TVN Turbo, TVN Meteo Active, iTVN, iTVN Extra, Mango 24, TVN Fabuła i lokalnego NTL Radomsko, a także wydawcą grupy serwisów internetowych, m.in. Player.pl i TVN24.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Markus Tellenbach odchodzi z TVN, nowym prezesem Jim Samples

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
bez znaczenia zmiana
18 57
odpowiedź
User
Znajomek
A nie lepiej Marcina Wolskiego zatrudnić?
28 33
odpowiedź
User
Ok
So Jim, please make a new season of The X Factor in TVN! // A tak to się zobaczy czy to #dobrazmiana ;)
90 13
odpowiedź
User
hgh
Tvn to sztucznie reanomowany trup medialny którym zarządzaja amatorzy typu Miszczak i Pieczynski oraz ich wydmuszki typu Rozenek Szulim Wojewodzki Rusin Kalczynska zona Dyr. Maciejewskiego itp. lub Pienkowska Wierzynski swiat uciekl daleko do przodu bez zmian to równia pochyla
49 36
odpowiedź
User
rozbawiony piSSem
Tvn to sztucznie reanomowany trup medialny którym zarządzaja amatorzy typu Miszczak i Pieczynski oraz ich wydmuszki typu Rozenek Szulim Wojewodzki Rusin Kalczynska zona Dyr. Maciejewskiego itp. lub Pienkowska Wierzynski swiat uciekl daleko do przodu bez zmian to równia pochyla

Święte słowa. Nie to co TVPiS. Sami światowej sławy managerowie pokroju Kurskiego, towarzysza Wolskiego czy czuwającego z ramienia partii towarzysza Czabańskiego. Co taki Miszczak mógł się nauczyć przez 12 lat skoro Wolski ma tę wiedzę od zawsze. Co taki Pieczyński wie o tv, skoro BBC zabija się o Kurskiego...
Święte słowa głosisz hgh :D :D :D
48 40
odpowiedź