SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Markus Tellenbach odchodzi z TVN, nowym prezesem Jim Samples

Markus Tellenbach zrezygnował z funkcji szefa zarządu i dyrektora generalnego TVN. Nowym prezesem spółki został Jim Samples, firma zatrudni też nowego dyrektora generalnego.

Jim SamplesArticle

Scripps Networks Interactive w komunikacie podkreślił, że zmiana nastąpiła dokładnie rok po przejęciu przez spółkę TVN-u. Nie podano powodów rezygnacji Markusa Tellenbacha.

- To dla nas naturalny czas na tego typu zmianę wynikający z postępującego procesu integracji. Minął rok od akwizycji firmy i czas na kolejny krok w rozwoju TVN w strukturach Scripps Networks. TVN nie jest już firmą notowaną na GPW, jest dzisiaj integralną częścią Scripps Networks - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Dylan Jones, chief communications officer w Scripps Networks Interactive.

- Markus Tellenbach to uznany manager, który zostawia firmę w dobrej kondycji z potencjałem do dalszego wzrostu w segmencie zarówno linearnym jak i cyfrowym. Spółka cały czas jest pionierem w tworzeniu i sprzedaży innowacyjnych, podążających za światowymi trendami treści, które powstają specjalnie dla polskich widzów. Markus rozwinął niesamowity zespół, który będzie nieodzowną częścią dalszych  sukcesów TVN - komentuje Kenneth W. Lowe, przewodniczący rady nadzorczej, prezes i dyrektor generalny Scripps Networks Interactive.

Tellenbach był prezesem i dyrektorem zarządzającym TVN od września 2009 roku. Wcześniej pracował m.in. w latach 2000-2007 SBS Broadcasting (jako dyrektor ds. operacyjnych, prezes i dyrektor generalny), w latach 1994-1999 w Vox Fernsehen (jako dyrektor zarządzający). Od maja 2009 roku jest przewodniczącym rady nadzorczej Sky Deutschland, a od w 2008 roku został członkiem rady nadzorczej spółki Premiere.

Na początku lipca ub.r. Scripps Networks Interactive sfinalizował umowę kupna 52,7 proc. akcji TVN od Grupy ITI oraz Grupy Canal+ za 584 mln euro. Zaraz potem ogłosił wezwanie dla inwestorów giełdowych do sprzedaży akcji TVN - do końca sierpnia skupił 156,72 mln papierów, w efekcie czego miał już 98,76 proc. udziałów firmy, a na początku października akcje TVN zostały ostatecznie wycofane z giełdy.

Jim Samples jako nowy prezes TVN będzie miał za zadanie przede wszystkim dalszą integrację TVN i Scripps, zatrudnienie nowego dyrektora generalnego oraz rozszerzenie oferty programów lifestyle.

- Jim Samples odegrał kluczową rolę w budowaniu naszego biznesu w skali międzynarodowej w mijającym roku. Wierzymy, że jego zaangażowanie w pracę zespołu w Polsce zapewni dalszą integrację TVN z naszymi oddziałami na całym świecie. Wybitny zespół zarządzający TVN miał decydujący wkład w sukcesy firmy w ostatnim okresie i jest gwarancją, że biznes będzie nieustannie rósł w siłę w przyszłości - przekonuje Kenneth W. Lowe.

To kolejna roszada w zarządzie TVN od przejęcia spółki przez Scripps Networks Interactive. W listopadzie ub.r. odszedł John Driscoll, wiceprezes i dyrektor finansowy TVN, którego zastąpił Piotr Korycki. Obecnie członkami zarządu firmy są jeszcze Christian Anting (odpowiada za digital & e-commerce), Maciej Maciejowski (odpowiedzialny za rozwój biznesu), Edward Miszczak (odpowiada za programy rozrywkowe), Adam Pieczyński (odpowiada za programy informacyjne) i Piotr Tyborowicz (odpowiedzialny za sprzedaż i reklamę).

TVN jest nadawcą kanałów ogólnotematycznych TVN, TVN 7 i TTV, kanałów tematycznych TVN24, TVN24 BiS, TVN Style, TVN Turbo, TVN Meteo Active, iTVN, iTVN Extra, Mango 24, TVN Fabuła i lokalnego NTL Radomsko, a także wydawcą grupy serwisów internetowych, m.in. Player.pl i TVN24.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Markus Tellenbach odchodzi z TVN, nowym prezesem Jim Samples

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
bez znaczenia zmiana
odpowiedź
User
Znajomek
A nie lepiej Marcina Wolskiego zatrudnić?
odpowiedź
User
Ok
So Jim, please make a new season of The X Factor in TVN! // A tak to się zobaczy czy to #dobrazmiana ;)
odpowiedź