SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marquard Media Polska ma dodatkowe wierzytelności

W ramach postępowania upadłościowego wydawnictwa Marquard Media Polska sporządzono uzupełniającą listę wierzytelności. Firma z rynku prasowego wycofała się prawie trzy lata temu.

Article

Pierwsza lista wierzytelności Marquard Media Polska została przygotowana przez syndyk firmy Aleksandrę Strynkiewicz-Kondracką pod koniec ub.r. Natomiast w drugiej połowie czerwca syndyk przekazała sędziemu komisarzowi prowadzącemu postępowanie upadłościowe spółki uzupełniający wykaz jej wierzytelności.

Lista pod koniec sierpnia została udostępniona do wglądu w sekretariacie Wydziału Gospodarczego dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych warszawskiego Sądu Rejonowego. - Każdy wierzyciel oraz upadły mogą na warunkach określonych w art. 256-258 p.u. w terminie dwóch tygodni od daty ukazania się obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, zgłosić do Sędziego Komisarza sprzeciw co do uznania wierzytelności, a co do odmowy uznania - ten, któremu odmówiono uznania zgłoszonej wierzytelności - poinformowano w komunikacie.

Sprzeciwy będzie można zgłaszać do 9 września.

Na początku br. sędziemu komisarzowi prowadzącemu przekazano „opis i oszacowanie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, obejmującej składniki niematerialne i prawne, wchodzące w skład masy upadłości”.

Postępowanie upadłościowe Marquard Media Polska ogłoszono w połowie kwietnia ub.r., nie podano uzasadnienia wszczęcia tej procedury. Zaznaczono, że jego koszty poniesie sama firma, a za szczegółowe rozliczenie będzie odpowiadał referendarz sądowy.

Marquard wycofał się z rynku prasowego, nie porozumiał z wierzycielami

Z końcem 2019 roku Marquard Media Polska zrezygnował z wydawania wszystkich swoich magazynów drukowanych, wycofał się z organizacji eventów i zwolnił 70 proc. pracowników. - Niewielka skala działalności, bardzo konkurencyjny rynek, duża zależność od tytułów wydawanych na licencji i niedoskonały model biznesowy w tym obszarze zmusiły nas do zerwania z tą tradycyjną częścią biznesu - uzasadnił Bijan Khezri, CEO oraz współwłaściciel Marquard Media Group.

Równocześnie firma rozpoczęła postępowanie sanacyjne. - Wprowadzone zostały wszystkie operacyjne środki restrukturyzacyjne, a ostatnim elementem realizacji złożonego planu restrukturyzacyjnego jest redukcja zobowiązań poprzez zawarcie układu z wierzycielami - podała pod koniec lipca ub.r. w sprawozdaniu finansowym.

Do porozumienia z wierzycielami jednak nie doszło. W drugiej połowie listopada ub.r. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie zdecydował o umorzeniu postępowania sanacyjnego firmy.

Zaznaczono, że wierzyciele mogą w ciągu dwóch tygodni złożyć skargę na tę decyzję, natomiast „osobie uprawnionej do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości dłużnika zgodnie z przepisami Prawa upadłościowego, przysługuje prawo do złożenia uproszczonego wniosku o ogłoszenie upadłości w terminie przewidzianym do złożenia zażalenia na postanowienie o umorzeniu postępowania restrukturyzacyjnego”.

Na początku lutego ub.r. Sąd Rejonowy w Warszawie zabezpieczył majątek Marquard Media Polska, a na tymczasowego nadzorcę firmy wyznaczył Aleksandrę Strynkiewicz-Kondracką. Wiosną ub.r. z zarządu wydawnictwa odszedł Andrzej Fudała.

Należące do Marquard Media Polska witryny internetowe nadal są redagowane.

W 2019 roku Marquard Media Polska zanotował spadek przychodów o 28,6 proc. do 20,77 mln zł, a jego wynik netto poszedł w dół z 655 tys. zł zysku do 8,33 mln zł straty. W internetowym KRS nie opublikowano jeszcze sprawozdania finansowego wydawnictwa za 2020 rok.

Dołącz do dyskusji: Marquard Media Polska ma dodatkowe wierzytelności

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kg
Ciekawe, jak się czują ci, którzy tam nadal przychodzą do pracy i nie znają dnia ani godziny...
odpowiedź
User
Diana Vreeland
Butny i durny ostatni prezes zmasakrował dobrą firmę i wymienił światowe rozpoznawalne brandy na śmieci.
odpowiedź