SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marquard Media Polska przenosi dystrybucję pism do Ringier Axel Springer Polska

W ramach podpisanej właśnie umowy wszystkie tytuły prasowe wydawnictwa Marquard Media Polska będą od teraz dystrybuowane przez Ringier Axel Springer Polska. Marquard likwiduje własny dział dystrybucji.

Article

Ringier Axel Springer Polska będzie odpowiadać za dystrybucję wszystkich tytułów prasowych Marquarda („Harper’s Bazaar”, „Esquire”, „Playboy”, „Cosmopolitan”, „Shape”, „Joy”, „Voyage”, „CKM” i „Hot Moda”) oraz ich wydań specjalnych. Współpraca jest zaplanowana długoterminowo.

- Przeniesienie dystrybucji do RASP pozwoli nam sprawniej i bardziej optymalnie dystrybuować oraz promować nasze tytuły w punktach sprzedaży - tłumaczy Tomasz Gwiazda, wiceprezes i dyrektor finansowy Marquard Media Polska. - Przeniesienie wszystkich procesów trochę potrwa, ale nie chcemy precyzować, ile czasu dokładnie potrzeba - zaznacza.

Przedstawiciele obu wydawnictw podkreślają, że ich tytuły prasowe nie są bezpośrednimi konkurentami, co ułatwia współpracę.

Dotychczas dystrybucją pism Marquard Media Polska zajmował się wewnętrzny dział wydawnictwa. - Co zrozumiałe, w konsekwencji przeniesienia dystrybucji do RASP, zostanie bardzo ograniczony - informuje nas Tomasz Gwiazda. Konkretów o zwolnieniach wydawnictwo nie podaje. Szef działu Artur Grabowski w marcu br. przeszedł do Fratrii, gdzie objął funkcję dyrektora produkcji i dystrybucji.

Ringier Axel Springer Polska w związku z podjęciem tej współpracy nie przewiduje zmian w swoim dziale dystrybucji. - Dział świadczy usługi dla podmiotów zewnętrznych i jest do tego od dawna przygotowany. Posiadamy już optymalnie zorganizowaną strukturę, która zostanie wykorzystana również do realizacji usługi dla Marquard Media Polska - mówi nam Anna Marucha, rzeczniczka prasowa RASP.

W ub.r. osiem czasopism wydawanych przez Marquard Media Polska („Esquire” zadebiutował w marcu br.) sprzedało się w łącznej liczbie 4,33 mln egz. (zobacz szczegółowy ranking największych wydawców).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marquard Media Polska przenosi dystrybucję pism do Ringier Axel Springer Polska

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XYZ
Marquard ewidentnie się zwija. Ciekawe kiedy te pisma będą nie tylko w dystrybucji, ale także w portfolio RASP?
Zastanawiam się - rok czy krócej?
11 10
odpowiedź
User
YKK
Bardzo dziwne ruchy. Prawie robaczkowe.
11 8
odpowiedź
User
GFK
Niedawno z wydawnictwem rozstała się Karina Hertel. Prawda czy fałsz?
14 8
odpowiedź
User
markus
To niepojęte z tym niemieckim kapitałem w Polsce. Kto dopuścił do przejęcia prawie całej prasy przez Niemcy? Trzeba z tym skończyć.
12 13
odpowiedź
User
yxx do marcus
A które z wymienionych tytułów były kiedykolwiek polskie?
15 10
odpowiedź