SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Na Onecie błędne zdjęcie przy tekście o Marszu Równości w Płocku. „Przepraszamy, to nie było celowe”

W artykule Onetu na temat Marszu Równości w Płocku omyłkowo zamieszczono zdjęcie z podobnej demonstracji w czeskiej Pradze. Fotografię szybko zmieniono, a portal przeprosił za błąd. - Umieszczenie tej grafiki w naszym materiale nie było celowe - zaznaczył.

Wpis twitterowy Onet Wiadomości z błędnym zdjęciem o Marszu Równości w Płocku Article

Zdjęcie zamieszczone początkowo w tekście Onetu już na pierwszy rzut oka nie pasowało do Płocka, bo pokazywało tłum demonstrantów przechodzący przez duży most z zabytkową architekturą.

Fotografia znalazła się też w linkującym do tekstu wpisie na profilu twitterowym Onet Wiadomości. Wielu internautów, także dziennikarze i komentatorzy wydarzeń politycznych, zwróciło uwagę, że pokazuje manifestację w Pradze, a nie Płocku.

- Płock, Praga... Przecież też na P.  #wolnemedia - kpił Bartłomiej Graczak z „Wiadomości” TVP. - Onet pomylił Płock z Pragą, no ale niektórzy mylą Onet z portalem informacyjnym - skomentował Paweł Rybicki z kancelarii premiera.

Niektórzy sugerowali, że zdjęcie zamieszczono, żeby wywołać wrażenie, że w manifestacji w Płocku brało udział więcej osób (w tej w Pradze uczestniczyło ok. 15 tys. ludzi, a w marszu w Płocku - według policji - około tysiąca).

Onet przeprasza. „To nie było celowe”

Zdjęcie przy tekście szybko zostało zmienione na właściwe, a wpisy z poprzednią fotografią usunięto z profili Onetu w mediach społecznościowych.

Na twitterowym profilu Onet Wiadomości zamieszczono też przeprosiny. - Szanowni Państwo, przepraszamy za omyłkowe zilustrowanie transmisji z marszu równości w Płocku niewłaściwym zdjęciem. Umieszczenie tej grafiki w naszym materiale nie było celowe, a błąd został naprawiony - stwierdzono.

- Dobra, dobra - skomentował te wyjaśnienia Cezary Gmyz, korespondent Telewizji Polskiej w Niemczech. - Nic śmieszniejszego nie przeczytacie do przyszłej niedzieli - napisała Marzena Paczuska, członkini zarządu TVP.

Niektórzy dziennikarze żartowali z pomyłki Onetu, zamieszczając zdjęcia z parad równości w metropoliach z sugestią, że to manifestacja w Płocku.

Według badania Gemius/PBI w lipcu br. Onet.pl zanotował 16,07 mln realnych użytkowników, 1,39 mld odsłon oraz 23 minuty i 3 sekundy średniego dobowego czasu korzystania przez internautę.

Natomiast sekcję portalu z informacjami i publicystyką ogólnokrajową w maju br. odwiedziło 7,48 mln użytkowników, wykonując 103,01 mln odsłon oraz spędzając średnio po 23 minuty i 36 sekund.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Na Onecie błędne zdjęcie przy tekście o Marszu Równości w Płocku. „Przepraszamy, to nie było celowe”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lolik
Najciekawsze jest to że prawdziwe osoby deklarujace lgbt wstydzą się tych parad, uważają to za ośmieszanie ich środowiska przez wynajętych aktorów. Uważają to wyłącznie za element służący konfrontacji i robieniu show na pokaz który szkodzi ich wizerunkowi czego najlepszym przykładem jest obecność polityków. Wiele osób gotowych by było na coming out ale to pajacowanie na tych parad powoduje lęk. Ot taki paradoks.
32 7
odpowiedź
User
Ostra
Za kogo ma swoich czytelników redakcja Onetu skoro ciągle zdarzają im się także "pomyłki"?
25 2
odpowiedź
User
czytelnik
ich hasło #wybieramyprawdę w sumie jest do obrony, rzeczywiście mocno wybierają, selekcjonują ją wręcz hahaha to się nazywa manipulacja a nie prawda!!!
17 0
odpowiedź
User
wlad
typowy użytkownik onetu łyknie wszystko.
18 2
odpowiedź
User
TommyFox
To jest Onet, tam się nic nie dzieje przez pomyłkę. A gdyby im tego nie wytknięto, to zdjęcie wisiałoby tam nadal.
18 1
odpowiedź