SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marta Dolecka nową szefową HR w Wirtualna Polska Media

Z początkiem stycznia 2020 roku do zespołu zarządzającego spółki Wirtualna Polska Media dołączy Marta Dolecka. Awansuje w strukturach firmy na stanowisko dyrektora HR, zastępując Iwonę Wencel, tymczasowo pełniącą tę funkcję.

Marta DoleckaArticle

Dolecka dołączyła do zespołu Wirtualnej Polski w 2017 roku. Z początku pełniła funkcję dyrektora sprzedaży działu kluczowych klientów oraz dyrektora operacyjnego w pionie sprzedaży, by w lipcu 2019 roku objąć stanowisko senior HR biznes partnera w dziale HR. Wcześniej przez ponad 20 lat pracowała w koncernach medialnych m.in. Ströer Media i Grupie ZPR.  Od 2006 roku - w Grupie RAS Polska, pełniąc m.in. funkcję dyrektora działu sprzedaży specjalnej („Fakt, „Przegląd Sportowy”, online) i dyrektora sprzedaży w biurze reklamy prasy codziennej. W latach 2014-2017 była dyrektorem działu kluczowych klientów w Grupie Onet- RASP, gdzie odpowiadała za sprzedaż zarówno obszaru print, jak i online.

Awansując do zespołu zarządzającego WP Media, Marta Dolecka przejmie obowiązki, które tymczasowo pełniła Iwona Wencel, wiceprezes ds. HR w Wirtualna Polska Holding.

- Marta Dolecka, wspólnie z całym zespołem zarządzającym, będzie miała za zadanie budować wysokie zaangażowanie naszych pracowników, poprzez zarządzanie wszystkimi procesami HR, nie tylko w Warszawie i Gdańsku, ale również we Wrocławiu, Lublinie, Krakowie czy Poznaniu. Jestem przekonana, że jej energia, odwaga i znajomość polskiego rynku medialnego pozwolą nam dalej rozwijać talenty Wirtualnej Polski - komentuje Joanna Pawlak, prezes Wirtualna Polska Media.

Marta Dolecka jest absolwentką psychologii biznesu dla menadżerów Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, ukończyła też kurs Business Coaching Diploma.

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych oraz e-commerce. Jest właścicielem portalu horyzontalnego WP, prowadzi również specjalistyczne serwisy tematyczne, takie jak money.pl, WP Sportowe Fakty czy WP abc Zdrowie. W trzech kwartałach br. Wirtualna Polska Holding zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 31,8 proc. do 519 mln zł oraz 44,27 mln zł zysku netto (wobec 49,4 mln zł rok wcześniej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marta Dolecka nową szefową HR w Wirtualna Polska Media

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
No!
Tego jeszcze nie grali...
odpowiedź
User
Pracowałem z Martą
Świetny manager! Wiedza, doświadczenie, kultura osobista- wszystko na najwyższym poziomie. Gratuluję!
odpowiedź
User
Były klient
Właściwy człowiek na właściwym miejscu.
Serdeczne gratulacje.
odpowiedź
User
Mariusz
Super informacja! To dobry ruch!
odpowiedź
User
Barbara
Wow! Marta, super, gratuluję!
odpowiedź