SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marta Ogonowska-Polkowska: z Centrum Życia i Rodziny do biura prasowego kancelarii prezydenta

Zastępcą dyrektora biura prasowego w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy została Marta Ogonowska-Polkowska. Zastąpiła na tym stanowisku Agnieszkę Marciniak.

Marta Ogonowska-Polkowska, fot. TV RepublikaArticle

Marta Ogonowska-Polkowska w ostatnich latach była związana z fundacją Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny zajmującą się m.in. organizacją w wielu miastach Marszów dla Życia i Rodziny.

Organizacja realizuje też inne projekty. W 2018 roku wspólnie z Ordo Iuris zebrała 25 tys. podpisów pod petycją do Senatu o precyzyjne uregulowanie ustawowych gwarancji korzystania ze sprzeciwu sumienia (w odpowiedzi na skazanie drukarza z Łodzi oraz zwolnienie prof. Bogdana Chazana), w 2019 roku broniła Aleksandra Nalaskowskiego zawieszonego na kilka dni przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika za felieton „Wędrowni gwałciciele” w „Sieciach”, ponadto protestowała przeciw emisji spotu prezerwatyw Durex z parą homoseksualistów.

Ogonowska-Polkowska pracowała również w stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Biuro prasowe Kancelarii Prezydenta RP przekazało nam, że poprzednia wicedyrektor Agnieszka Marciniak z końcem listopada ub.r. rozstała się z kancelarią.

Po odejściu Marcina Kędryny biuro prasowe bez dyrektora

Z końcem grudnia ub.r. z kancelarią prezydenta pożegnał się Marcin Kędryna, który szefem biura prasowego był od wiosny 2019 roku, a w kancelarii pracował od początku prezydentury Andrzeja Dudy. Obowiązki Kędryny przejął tymczasowo rzecznik prasowy prezydenta Błażej Spychalski, nie mianowano na razie nowego dyrektora.

Zastępcą biura prasowego w kancelarii prezydenta pozostaje Radosław Sosnowski.

Podczas pierwszej kadencji Andrzeja Dudy biurem prasowym jego kancelarii kierowali kolejno Katarzyna Adamiak-Sroczyńska, Marek Magierowski, Krzysztof Łapiński, Jacek Cegła i Marcin Kędryna.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marta Ogonowska-Polkowska: z Centrum Życia i Rodziny do biura prasowego kancelarii prezydenta

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl