SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Martin Sorrell ujawnia plany wobec agencji S4 na ten rok. Powstanie biuro w Polsce

Martin Sorrell, właściciel agencji S4 zapowiada wzrost biznesu o 50 proc. w tym roku, szersze i głębsze relacje z obecnymi klientami. Chce też udowodnić rynkowi, że przyjęty przez niego „czysto cyfrowy” jednolity model agencji działa, bo tworzy pracę w sposób szybszy, lepszy i tańszy.

Martin SorrellArticle

Sorrell zapowiedział, że nie wyklucza kolejnych przejęć, ale teraz istotny będzie również organiczny wzrost, który ma przyczynić się do 50 proc. wzrostu biznesu agencji.

- Musimy budować głębsze relacje. Mamy listę klientów, dla których warto umrzeć, ale relacje z nimi nie są tak szerokie i tak głębokie, jak powinny być.  Musimy je poszerzyć i pogłębić, i musimy przekonwertować nasze potencjalne szanse sprzedaży, co robimy bardzo dobrze - powiedział Sorrell.

Szef S4 planuje kolejne przejęcia, jeśli pozwoli na to przepływ środków pieniężnych. Stwierdził, że ten nie powinien być zagrożony, bo nabyte długi się kurczą i rośnie „lista przydziałów” od wielu globalnych klientów. Ich nazw Sorrell jednak nie chce ujawnić.

Globalna ekspansja, biuro w Polsce

Obecnie S4 ma swoje biura w 13 krajach. Sorrell planuje zwiększyć ich liczbę, szczególnie w Europie Zachodniej i Ameryce Łacińskiej, pomimo braku politycznej niepewności na obu terytoriach.

Na liście europejskich biur znajdują się w pierwszej kolejności Niemcy, Włochy, Francja, Hiszpania, Holandia oraz Szwecja. W dalszej kolejności - Polska i Rosja.

Oddziały S4 w tych krajach mogą powstać właśnie w wyniku przejęć już istniejących agencji. - Myślę, że rok 2019 będzie rokiem trudnym. Będzie wiele wzlotów i upadków, prawdopodobnie napędzanych przez problemy społeczne, a to spowoduje jeszcze więcej zakłóceń, które z naszego punktu widzenia jako pretendenta - nowego chłopca w bloku - dają nam więcej możliwości. Im więcej zakłóceń, tym lepiej dla nas - powiedział Sorrell. - W erze transformacji lub zakłóceń, czy jakkolwiek to nazwiesz, klienci szukają różnych sposobów na realizację swoich projektów - powiedział.

Agencję S4 Capital Martin Sorrell założył na początku lipca ub.r. Kilkanaście dni później  kupił agencję MediaMonks
W grudniu ub.r. S4 została właścicielem agencji Mighty Hive.

Do kwietnia ub., przez 33 lata Sorrell był szefem koncernu WPP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Martin Sorrell ujawnia plany wobec agencji S4 na ten rok. Powstanie biuro w Polsce

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kraków
Wydaje mi się, że s4 już ma biuro w Polsce. Nawet chyba w Krakowie :) Martin może jednak o tym nie wiedzieć
odpowiedź