SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marzena Paczuska po odejściu z TVP współpracuje z Pocztą Polską

Była członkini zarządu Telewizji Polskiej i była szefowa "Wiadomości" Marzena Paczuska zaczęła współpracę z Pocztą Polską.

Marzena Paczuska, fot. materiały prasowe TVPArticle

Według informacji Wirtualnej Polski Marzena Paczuska ma umowę z Pocztą Polską od 1 marca br. Współpracuje z działem zarządzania relacjami z pracownikami.

Na czele działu stoi Marek Makuch, który od wiosny ub.r. jest w Poczcie Polskiej dyrektorem pionu kapitału ludzkiego. Wcześniej przez cztery lata Makuch pracował w Telewizji Polskiej, jako dyrektor ośrodka administracji oraz dyrektor biura spraw korporacyjnych.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Ani Poczta Polska, ani Marzena Paczuska nie chcieli potwierdzić ustaleń WP. Spółka zasłania się „przepisami o ochronie danych osobowych”, a była członkini zarządu TVP zaznaczyła w rozmowie z portalem, że "jest osobą prywatną, nie mającą żadnych etatowych związków z jakąkolwiek instytucją publiczną czy SSP. W związku z tym - stanowczo domaga się respektowania jej prywatności, którą gwarantuje jej prawo”.

Poczta Polska podlega ministrowi aktywów państwowych Jackowi Sasinowi.

Marzena Paczuska przez wiele lat w TVP

Marzena Paczuska z Telewizji Polskiej odeszła pod koniec maja ub.r., rezygnując z funkcji członkini zarządu. Na początku marca ub.r. została zawieszona w tej funkcji na wniosek dwóch innych członków zarządu: Mateusza Matyszkowicza i Jacka Kurskiego.

Paczuska została powołana do zarządu Telewizji Polskiej w marcu 2019 roku jednocześnie z Piotrem Pałką. Pałka szybko został zawieszony, po czym zrezygnował, bo był w sporze prawnym z TVP. W jego miejsce członkiem zarządu miesiąc później został Mateusz Matyszkowicz. Według nieoficjalnych informacji powołanie Paczuskiej i Pałki było warunkiem, od którego prezydent Andrzej Duda uzależnił podpisanie nowelizacji dającej TVP i Polskiemu Radiu 1,2 mld zł z tzw. rekompensaty abonamentowej.

W zarządzie TVP Paczuska sprawowała nadzór nad Agencją Kreacji Teatru TVP, Ośrodkiem TVP Technologie, TV Polonia, Belsat TV oraz Ośrodkiem Kanałów i Serwisów Internetowych. W grudniu straciła na rzecz Matyszkowicza i Kurskiego nadzór nad pierwszymi dwoma z wymienionych struktur.

Marzena Paczuska od początku 2016 roku do sierpnia 2017 roku była szefową „Wiadomości”, po odwołaniu z tego stanowiska została doradcą prezesa TVP ds. informacji i publicystyki. W Telewizji Polskiej pracowała od wielu lat, wcześniej m.in. w kierownictwie „Wiadomości” i TVP ABC.

Z zarządów TVP i Polskiego Radia do innych firm państwowych

Paczuska to kolejna osoba, która po odejściu z mediów publicznych znalazła pracę w innej spółce państwowej. Maciej Stanecki, który był członkiem zarządu Telewizji Polskiej od stycznia 2016 do marca 2019 roku, w grudniu 2019 roku został wicedyrektorem Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, a w maju ub.r. przejął obowiązki jej dyrektora. WFDiF podlega ministrowi kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotrowi Glińskiemu.

Mariusz Staniszewski od lutego 2017 do marca 2019 roku był wiceprezesem Polskiego Radia. Jesienią 2019 roku został prezesem państwowej spółki Techfilm, zajmującej się produkcją, postprodukcją i dystrybucją filmów.

Dołącz do dyskusji: Marzena Paczuska po odejściu z TVP współpracuje z Pocztą Polską

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hahhahah
A więc tu ją posiało. #DojnaZmiana
odpowiedź
User
Obserwator
Szkoda, że nie współpracuje ze swoim mózgiem, bo czytając jej tweety odnoszę wrażenie, że ta osoba nie myśli.
odpowiedź
User
Warka
Rozwalają mnie ci "dziennikarzy śledczy", którzy śledzą co robią znane osoby, gdzie pracują, jakim jeżdżą samochodem, itd...
odpowiedź