SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marzena Paczuska po odejściu z TVP współpracuje z Pocztą Polską

Była członkini zarządu Telewizji Polskiej i była szefowa "Wiadomości" Marzena Paczuska zaczęła współpracę z Pocztą Polską.

Marzena Paczuska, fot. materiały prasowe TVP Article

Według informacji Wirtualnej Polski Marzena Paczuska ma umowę z Pocztą Polską od 1 marca br. Współpracuje z działem zarządzania relacjami z pracownikami.

Na czele działu stoi Marek Makuch, który od wiosny ub.r. jest w Poczcie Polskiej dyrektorem pionu kapitału ludzkiego. Wcześniej przez cztery lata Makuch pracował w Telewizji Polskiej, jako dyrektor ośrodka administracji oraz dyrektor biura spraw korporacyjnych.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Ani Poczta Polska, ani Marzena Paczuska nie chcieli potwierdzić ustaleń WP. Spółka zasłania się „przepisami o ochronie danych osobowych”, a była członkini zarządu TVP zaznaczyła w rozmowie z portalem, że "jest osobą prywatną, nie mającą żadnych etatowych związków z jakąkolwiek instytucją publiczną czy SSP. W związku z tym - stanowczo domaga się respektowania jej prywatności, którą gwarantuje jej prawo”.

Poczta Polska podlega ministrowi aktywów państwowych Jackowi Sasinowi.

Marzena Paczuska przez wiele lat w TVP

Marzena Paczuska z Telewizji Polskiej odeszła pod koniec maja ub.r., rezygnując z funkcji członkini zarządu. Na początku marca ub.r. została zawieszona w tej funkcji na wniosek dwóch innych członków zarządu: Mateusza Matyszkowicza i Jacka Kurskiego.

Paczuska została powołana do zarządu Telewizji Polskiej w marcu 2019 roku jednocześnie z Piotrem Pałką. Pałka szybko został zawieszony, po czym zrezygnował, bo był w sporze prawnym z TVP. W jego miejsce członkiem zarządu miesiąc później został Mateusz Matyszkowicz. Według nieoficjalnych informacji powołanie Paczuskiej i Pałki było warunkiem, od którego prezydent Andrzej Duda uzależnił podpisanie nowelizacji dającej TVP i Polskiemu Radiu 1,2 mld zł z tzw. rekompensaty abonamentowej.

W zarządzie TVP Paczuska sprawowała nadzór nad Agencją Kreacji Teatru TVP, Ośrodkiem TVP Technologie, TV Polonia, Belsat TV oraz Ośrodkiem Kanałów i Serwisów Internetowych. W grudniu straciła na rzecz Matyszkowicza i Kurskiego nadzór nad pierwszymi dwoma z wymienionych struktur.

Marzena Paczuska od początku 2016 roku do sierpnia 2017 roku była szefową „Wiadomości”, po odwołaniu z tego stanowiska została doradcą prezesa TVP ds. informacji i publicystyki. W Telewizji Polskiej pracowała od wielu lat, wcześniej m.in. w kierownictwie „Wiadomości” i TVP ABC.

Z zarządów TVP i Polskiego Radia do innych firm państwowych

Paczuska to kolejna osoba, która po odejściu z mediów publicznych znalazła pracę w innej spółce państwowej. Maciej Stanecki, który był członkiem zarządu Telewizji Polskiej od stycznia 2016 do marca 2019 roku, w grudniu 2019 roku został wicedyrektorem Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, a w maju ub.r. przejął obowiązki jej dyrektora. WFDiF podlega ministrowi kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotrowi Glińskiemu.

Mariusz Staniszewski od lutego 2017 do marca 2019 roku był wiceprezesem Polskiego Radia. Jesienią 2019 roku został prezesem państwowej spółki Techfilm, zajmującej się produkcją, postprodukcją i dystrybucją filmów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marzena Paczuska po odejściu z TVP współpracuje z Pocztą Polską

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hahhahah
A więc tu ją posiało. #DojnaZmiana
11 0
odpowiedź
User
Obserwator
Szkoda, że nie współpracuje ze swoim mózgiem, bo czytając jej tweety odnoszę wrażenie, że ta osoba nie myśli.
12 1
odpowiedź
User
Warka
Rozwalają mnie ci "dziennikarzy śledczy", którzy śledzą co robią znane osoby, gdzie pracują, jakim jeżdżą samochodem, itd...
0 6
odpowiedź