SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Maspex przejmuje 44 proc. firmy farmaceutycznej Sequoia

Grupa Maspex Wadowice złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na kupno 44 proc. udziałów w firmie farmaceutycznej Sequoia, produkującej preparaty dla kobiet w ciąży, niemowląt i dzieci. Sprzedającym jest fundusz zarządzany przez Paan Capital.

Krzysztof Pawiński, prezes Grupy Maspex Wadowice Article

- Dobre postrzeganie spółki Sequoia i jej produktów na rynku farmaceutycznym, wysoka efektywność i sprawność działania, specjalizacja w atrakcyjnych segmentach to główne atrybuty, które skłoniły nas do rozważania inwestycji w tę firmę - tłumaczy Krzysztof Pawiński, prezes Grupy Maspex Wadowice. Producent dodaje, że polski rynek farmaceutyczny jest perspektywiczny i w najbliższych latach powinien nadal się rozwijać w tempie ok. 4 proc. rocznie.

- Celem strategicznym spółki Sequoia jest budowanie innowacyjnej, polskiej firmy farmaceutycznej. Inwestycja Grupy Maspex Wadowice w naszą firmę da nam możliwość dalszego dynamicznego rozwoju oraz wzmocnienia realizacji naszej strategii - przekonuje Jarosław Wypych, prezes Sequoia.

Firma ta produkuje preparaty farmaceutyczne z różnych kategorii i zastosowań (infekcje i grypa, gorączka, ból, niedobór Omega-3, ochrona w antybiotykoterapii, leczenie ran, ochrona przewodu pokarmowego, alergia, odporność, niedokrwistość, profilaktyka krzywicy) dla kobiet w ciąży, niemowląt i dzieci. Jej najpopularniejsze marki to Omegamed, Sambucol i Actiferol.

Przypomnijmy, że pod koniec ub.r. Grupa Maspex Wadowice podpisała z IK Investment Partners wstępną umowę kupna najważniejszych aktywów firmy Agros-Nova: dwóch zakładów produkcyjnych oraz marek takich jak m.in. Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Tarczyn i DrWitt (więcej o tym). Transakcja została sfinalizowana w lipcu br., po uzyskaniu zgody UOKiK-u.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maspex przejmuje 44 proc. firmy farmaceutycznej Sequoia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl