SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MasterCard chce zastąpić hasła do kont internetowych zdjęciami selfie

Firma MasterCard opracowuje technologię, która hasła potrzebne do logowania się na kontach internetowych pozwoli zastąpić zdjęciami typu selfie lub odczytem linii papilarnych . - Konieczność pamiętania wielu haseł to jedna z najważniejszych barier powstrzymujących rozwój zakupów w sieci - podkreśla Ajay Bhalla, dyrektor ds. bezpieczeństwa w MasterCard.

fot. Shutterstock.com Article

Nowe rozwiązanie nosi nazwę MasterCard Identity Check. Technologia ma pozwalać na przeprowadzanie logowań do kont internetowych, a także autoryzowanie zakupów online w dwojaki sposób - albo poprzez użycie w smartfonie czytnika linii papilarnych (coraz więcej modeli telefonów jest wyposażonych w takie czujniki), albo przez przesłanie obrazu twarzy właściciela konta przy użyciu przedniego aparatu fotograficznego przeznaczonego zazwyczaj do robienia zdjęć typu selfie.

- Konieczność pamiętania wielu haseł to jedna z najważniejszych barier powstrzymujących rozwój zakupów w sieci - podkreśla Ajay Bhalla, dyrektor ds. bezpieczeństwa w MasterCard. - Celem opracowania przez nas platformy MasterCard Identity Check jest znacząca zmiana sposobu dokonywania zakupów w internecie.

Według badań przeprowadzonych wspólnie przez MasterCard i firmę Norstat na grupie 10 tys. respondentów 53 proc. z nich przynajmniej raz w tygodniu zapomina hasła do któregoś z kont w serwisach online, a na zresetowanie konta i uzyskanie nowego hasła każdy z użytkowników traci ok. 10 minut.

MasterCard zapowiada, że wprowadzenie nowego systemu autoryzacji zakupów w sieci będzie oznaczało nie tylko większą wygodę dla internautów, lecz także wymierne korzyści dla właścicieli sklepów. Obecnie bowiem wielu użytkowników przerywa proces dokonywania zakupów przed momentem dokonania wpłaty z powodu niemożności wprowadzenia prawidłowego hasła autoryzującego konkretną transakcję.

Według planów system MasterCard Identity Check zostanie wprowadzony w Stanach Zjednoczonych w połowie 2016 r., natomiast globalnie ma być dostępny do końca 2017 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MasterCard chce zastąpić hasła do kont internetowych zdjęciami selfie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
privat
Kolejny krok totalnej inwigilacji...
13 9
odpowiedź
User
pavv
Ale se Pan Ładny wymyślił? Fotoalbum ludzi z całego świata chcą mieć gratis!!!
11 9
odpowiedź