SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mastercard umożliwił niesłyszącym „czuć” muzykę na Pol’and’Rock Festival

Firma Mastercard we współpracy z grupą reklamową Dentsu Aegis Network i Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wykorzystała innowacyjne technologie transmisji dźwięku podczas tegorocznego Pol’and’Rock Festival. Dzięki temu niesłyszący po raz pierwszy mogli doświadczyć koncertu na żywo niemal w taki sam sposób, jak osoby słyszące.

Article

Wykorzystano w tym celu autorskie rozwiązanie – Sound Touch Set. Powstało ono na bazie kilku elementów: plecaka z wbudowanymi subwooferami, słuchawek z przewodzeniem kostnym oraz przekaźników transmitujących muzykę na żywo bezpośrednio z reżyserki dźwięku. Dzięki temu połączeniu osoby niesłyszące mogły cieszyć się festiwalem, niemal tak samo jak jego pozostali, słyszący uczestnicy. Rozwiązanie stworzone w Dentsu Maker Lab wykorzystywało drgania przenoszone na plecy uczestnika oraz kości czaszki (jako system rezonatorów dźwięku), zapewniając wrażenia odbioru muzyki na żywo poprzez całe ciało odbiorcy.

W specjalnej strefie marki Mastercard, która w tym roku wspierała Festiwal organizowany przez Fundację WOŚP po raz siódmy, do dyspozycji było 30 plecaków. Łącznie skorzystało z nich kilkadziesiąt osób.

- Projekty z wykorzystaniem nowych technologii są nam bliskie. Ten pomysł jest dla nas szczególny ze względu na bezcenny charakter przedsięwzięcia, który umożliwia osobom niesłyszącym praktycznie pełny udział we wspaniałej imprezie muzycznej, jaką jest festiwal Pol’and’Rock. Połączenie doświadczeń Mastercard, Dentsu Aegis Network Polska oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pomogło nam w realizacji wspólnego celu – możliwości realnego i prawdziwego odkrywania pasji, jaką jest muzyka, dla każdej osoby i bez żadnych barier - powiedział Paweł Kotowski, dyrektor marketingu w polskim oddziale Mastercard Europe.

- Staramy się, żeby nasz festiwal był jak najbardziej kolorowy i otwarty na wszystkich, którzy podzielają naszą ideologię miłości i przyjaźni. Pol’and’Rock jest organizowany w niełatwym terenie, który bywa wymagający dla nas jako organizatorów, ale często nastręcza trudności również uczestnikom. Tym bardziej więc podziwiamy osoby z niepełnosprawnościami, które decydują się przyjechać do nas i dzielić się swoją historią i pogodą ducha. Specjalne toalety, podjazdy do najważniejszych miejsc, tłumaczenia spotkań na polski język migowy, a także wiele warsztatów na Akademii Sztuk Przepięknych poświęconych integracji i lepszemu rozumieniu z osobami niepełnosprawnymi – z każdym rokiem udaje nam się zaproponować coś nowego, pozwalającego jeszcze aktywniej uczestniczyć w wydarzeniu. W tym roku, ze wsparciem Mastercard i Dentsu Aegis Network Polska postanowiliśmy umożliwić osobom z niepełnosprawnościami jeszcze pełniej uczestniczyć w koncertach – powiedziała Anna Jadwiga Orzech, zajmująca się projektami digitalowymi w Fundacji WOŚP.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mastercard umożliwił niesłyszącym „czuć” muzykę na Pol’and’Rock Festival

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl