SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mateusz Hładki prezesem Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy

Fundacja Charytatywny Bal Dziennikarzy ma nowy zarząd, na którego czele stanął dziennikarz TVP Mateusz Hładki. Rozpoczął on pracę nad wznowieniem organizacji Charytatywnego Balu Dziennikarzy, który w tym roku się nie odbył, bo zabrakło pieniędzy.

Article

Dotychczasowy zarząd Fundacji przez wiele lat tworzyły Iwona Maruszak jako prezes oraz Maria Bnińska i Katarzyna Meller. Przestał on funkcjonować 8 stycznia br. - Iwona Maruszak zrezygnowała z dalszej pracy w zarządzie, bo ze względu na inne sprawy nie mogła się już dalej temu poświęcić, a Katarzyna Meller urodziła dziecko. Dlatego zdecydowaliśmy się powołać nowy zarząd - mówi Wirtualnemedia.pl Katarzyna Kolenda-Zaleska, przewodnicząca Rady Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy.

W tym roku po raz pierwszy nie odbył się organizowany przez Fundację od 1998 roku Charytatywny Bal Dziennikarzy, na którym zbierano środki dla potrzebujących. Stało się tak, bo koszty organizacji imprezy okazały się zbyt wysokie. Kolenda-Zaleska zaprzecza jednak, by to był powód zmiany zarządu. - O nieorganizowaniu balu w tym roku zarząd zdecydował wspólnie z Radą Fundacji - zastrzega.

Prezesem nowego zarządu Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy został Mateusz Hładki, prezenter i wydawca w Telewizji Polskiej. W składu zarządu weszły też dziennikarka „Wydarzeń” Polsatu Agnieszka Milczarz oraz dziennikarka „Gazety Wyborczej” Anna Kołtunowicz.

Nowy zarząd wraz z Radą Fundacji podjął decyzję o rozpoczęciu przygotowań do XVI Charytatywnego Balu Dziennikarzy, który odbędzie się w lutym 2015 roku. - Wierzymy, że czas, który mamy pozwoli nam doprowadzić do sytuacji, w której kwestie finansowe nie będą przeszkodą w organizacji Balu. Przez lata stał się on marką i ważnym wydarzeniem, dlatego nie powinno być problemu z przygotowaniem jego XVI edycji. Ważne jest to, że nowy zarząd będzie współpracował z twórcami Balu, korzystał z ich doświadczeń i dzięki temu uda się kontynuować tradycję - mówi Wirtualnemedia.pl Mateusz Hładki. Zapewnia, że Iwona Maruszak, Katarzyna Meller i Maria Bnińska nadal będą współpracować z Fundacją.

Poza Katarzyną Kolendą-Zaleską w skład Rady Fundacji wchodzą jeszcze Joanna Lichocka, Piotr Najsztub, Monika Olejnik oraz Małgorzata Subotic. Jak zapowiada Hładki, skład ten zostanie w najbliższym czasie poszerzony o kolejnych dziennikarzy .

Fundacja Charytatywny Bal Dziennikarzy została założona w 1998 roku przez dziennikarzy z różnych mediów. Dotąd w każdej z edycji Balu uczestniczyło ok. 1000 osób, w tym liczni przedstawiciele mediów oraz osoby ze świata polityki, biznesu i kultury. Wpływy z biletów przeznaczane były każdorazowo na cele charytatywne. Dotąd Fundacja pomogła m.in. Klinice Onkologii, Klinice Niemowlęcej Instytutu „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka”, Śląskiemu Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Towarzystwu Nasz Dom, domom dziecka, fundacjom regionalnym działającym na rzecz wspierania rodzicielstwa zastępczego, a także dziesiątkom innych szpitali oraz organizacji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mateusz Hładki prezesem Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kołtun pospolity
„Dotąd Fundacja pomogła” - a jakąś kwotę fundacja może podać? „Liczni przedstawiciele mediów oraz osoby ze świata polityki, biznesu i kultury” chyba nie skąpią na potrzebujących? Warto się pochwalić.
odpowiedź
User
dziennikarz007
To dobrze, że Bal się odbędzie!
odpowiedź
User
Nicko
Jaka fundacja taki prezes. Towarzystwo wzajemnej adoracji z lekkim zabarwieniem dobroczynnym. Smutne.
odpowiedź