SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jak płacić mniej za serwis Max? Oferty Playera i operatorów

Serwis streamingowy Max zastąpił HBO Max. Player postawi z kolei na bezpłatną ofertę. Jego użytkownicy mogą już teraz przejść do nowej platformy i czasowo płacić mniej niż w przypadku bezpośredniej subskrypcji. Dostęp do Max może być tańszy także w przypadku wykupywania platformy za pośrednictwem Canal+, Polsat Box, Vectry czy Orange.

Max to serwis streamingowy, który oferuje nie tylko treści od HBO, ale także znane z kanałów TVN, Discovery czy premierowe produkcje dotychczas udostępniane w Playerze. Ta ostatnia platforma będzie skupiała się teraz na bezpłatnych kanałach naziemnych i FAST, a także darmowym wideo na żądanie z reklamami (AVoD). TVN Warner Bros. Discovery liczy na to, że wszyscy zainteresowani treściami premium, przeniosą się do Max.

W przypadku subskrypcji bezpośredniej (przez Max) Pakiet Podstawowy ma zawierać reklamy i kosztować 19,99 zł miesięcznie lub 199 zł rocznie. Pakiet Standardowy nie będzie zawierał reklam, pozwoli na pobranie do 30 tytułów. Jego koszt to 29,99 zł miesięcznie lub 299 zł rocznie. Oba tańsze pakiety pozwalają na oglądanie treści Full HD. 49,99 zł miesięcznie lub 499 zł rocznie ma kosztować Pakiet Premium. Dzięki niemu będzie można pobrać do 100 tytułów i oglądać wybrane produkcje w 4K/Dolby Atmos. Za 20 zł miesięcznie będzie można dokupić paczkę Kanały TV i Sport (ponad 25 kanałów telewizyjnych). Nie będzie ona dostępna za pośrednictwem dostawców płatnej telewizji.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Poza TVN, HBO, HBO 2, HBO3, które wchodzą także w skład Pakietu Standardowego, w tej paczce są dostępne: TVN24, TVN24 BiS (oferta TVN24 Go pozostaje bez zmian). CNN, Eurosport 1, Eurosport 2, TVN7, TTV, Metro, TVN Style, TVN Turbo, TVN Fabuła, Warner TV, HGTV, Travel Channel, Food Network, Animal Planet, Cartoon Network, Cartoonito, ID, TLC, Discovery Channel, Discovery Historia, Discovery Life, Discovery Science oraz DTX.

Promocja dla użytkowników Playera

Ceny dla użytkowników Playera i dostawców płatnej telewizji mogą być mniejsze. Subskrybenci Playera otrzymali we wtorek na skrzynki e-mailowe ofertę specjalną. - Oglądaj Max w promocyjnej cenie. Na platformie Max znajdziesz finałowy sezon Skazanej i inne hity Playera, Letnie Igrzyska Paryż 2024 oraz produkcje własne Max i HBO Original. Skorzystaj z kodu promocyjnego na Pakiet Standardowy (bez reklam) za 25 zł/mies. Wykorzystaj kod do dnia 30.06.2024 r. Oferta Specjalna 25 zł (obniżona o 4,99 zł) ważna co miesiąc do momentu przedłużenia subskrypcji w styczniu 2025 r. Najniższa cena przed obniżką 29,99 zł - poinformował Player w wiadomości.

Równolegle doszło do zmian w pakietach Playera. Serwis usunął już z oferty pakiet sportowy, pakiet z kanałami TV i pakiet z HBO - nie da się ich kupić. Platforma odsyła na swojej stronie do pakietów Max. Wciąż są sprzedawane pakiety: Player z reklamami (15 zł, 30 dni), Player bez reklam (25 zł, 30 dni), Player bez reklam i Canal+ (69 zł, 30 dni), Player z reklamami (45 zł, 120 dni), Player bez reklam (75 zł, 120 dni), Player bez reklam z darowizną na Fundację TVN (25+2 zł, 30 dni), Player bez reklam z Canal+, Eleven Sports (79 zł, 30 dni).

Ze zlikwidowanych pakietów ze sportem czy kanałami telewizyjnymi dalej mogą korzystać dotychczasowi subskrybenci. Nie ma przymusowej migracji tych użytkowników do Max. To istotne, bo w Player oferuje 7-dniową możliwość cofnięcia kanałów telewizyjnych (catch up TV). W Max kanału TVN nie można cofnąć w ogóle, a kanały HBO tylko do początku odtwarzanej produkcji. Część użytkowników preferuje też wykupywanie samych treści sportowych zamiast pełnej paczki.

Nawet pół roku dostępu od Vectry za darmo

Komunikat w sprawie debiutu Max wydała Vectra. Operator udostępnia trzy plany usług serwisu: Max Podstawowy, Max Standardowy oraz Max Premium. Obecni klienci Vectry posiadający wykupione pakiety z HBO Max otrzymają dostęp do Max zgodnie z Planem Standardowym bez reklam. Dotychczasowa cena usługi, jak i dane do logowania pozostają dla tych klientów bez zmian. Dodatkowo w ramach aktualnej promocji będą mogli bezpłatnie korzystać z Planu Premium do 30 września. Po zakończeniu okresu promocyjnego dostęp do Planu Premium zostanie automatycznie wyłączony, a usługa dostępu do platformy Max będzie kontynuowana na Planie Standardowym. Klienci będą mogli zmienić pakiet na wyższy w każdym momencie trwania umowy.

Klienci, którzy wcześniej nie kupowali HBO Max przez sieć kablową, decydujący się na zakup usługi Max w Vectrze mają do wyboru: Plan Max Podstawowy za 19,99 zł/miesięcznie, Plan Max Standardowy za 29,99 zł/miesięcznie lub Plan Max Premium za 49,99 zł/miesięcznie.  Przyszli abonenci, którzy zdecydują się na zawarcie umowy z Vectrą na usługi internetowe lub telewizyjne z okresem zobowiązania na 24 miesiące będą mogli skorzystać z aktualnej promocji i otrzymać dostęp do Max nawet na pół roku za 0 zł.

W Play czasowy dostęp do Pakietu Premium

W środę swoją politykę cenową odnośnie Max ujawnił Play. - Zgodnie z decyzją HBO Europe s.r.o, dostawcy serwisu HBO Max, klienci Play uprawnieni do dostępu do HBO Max w chwili uruchomienia serwisu Max otrzymali dostęp do Pakietu Max Premium. Logowanie do platformy możliwe jest za pomocą dotychczasowego loginu oraz hasła. W przypadku zalogowanych już użytkowników w HBO Max, nowe logowanie nie jest konieczne - poinformował operator.

- Wszyscy klienci, którzy zakupili dostęp do HBO Max przed 11 czerwca w Play na czas określony będą mogli korzystać z serwisu Max z Pakietu Max Premium do końca okresu zobowiązania. Klientom natomiast, którzy dotychczas korzystali z dostępu do HBO Max od Play bez zobowiązania, w przyszłości zmienimy usługę Pakiet HBO z HBO Max na Kanały HBO z Dostępem do Max Standardowy. Taka zmiana będzie zawsze poprzedzona komunikacją do abonenta i nie będzie wymagała od niego żadnej aktywności. Klient zainteresowany dostępem do Pakietu Premium w Max, będzie mógł zmienić swoją usługę na wyższy wariant za dopłatą - dodał Play.

Jak to będzie wyglądało cenowo? - Dla nowych użytkowników przygotowaliśmy usługi w trzech wariantach: Dostęp do Max Podstawowy w cenie 20 zł miesięcznie bez zobowiązań (15 punktów w ofercie Telewizji Nowej Generacji); Kanały HBO z Dostępem do Max Standardowy w cenie 30 zł miesięcznie bez zobowiązań (25 punktów w ofercie Telewizji Nowej Generacji); Kanały HBO z dostępem do Max Premium w cenie 50 zł miesięcznie bez zobowiązań (40 punktów w ofercie Telewizji Nowej Generacji) - zdradził operator.

Max taniej za pośrednictwem platform cyfrowych

Pozostali operatorzy także oferują Max ze zniżkami względem bezpośredniej subskrypcji. - Dla klientów Telewizji od Orange dostępny jest Max Standard (w Pakiecie z HBO). Oferta i ceny zostają bez zmian. Pakiet HBO daje dostęp do 3 kanałów linearnych i serwisu Max: Pakiet HBO w cenie Orange Love Extra, Pakiet HBO w umowie na 24 miesiące, pierwszy miesiąc 0 zł, później 25 zł, Pakiet HBO bez umowy 30 zł miesięcznie - informuje Wirtualnemedia.pl Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

Polsat Box to pierwszy dostawca płatnej telewizji w Polsce, który podzielił się informacjami o pakietach Max w ofercie. W przypadku okresu zobowiązania, będzie można korzystać z treści Ultra HD. -  Wszyscy nasi abonenci posiadający usługę HBO Max otrzymają dostęp do najwyższego oferowanego przez Max pakietu bazowego Premium. Abonenci posiadający usługę dostępu do HBO Max na czas określony – w tym okresie umowy. Z kolei abonenci, których usługa dostępu do HBO Max jest lub stanie się usługą na czas nieokreślony, promocyjnie będą mogli korzystać z pakietu Premium do 31 stycznia 2025 r., a potem z pakietu Standard – tłumaczyła niedawno Wirtualnemedia.pl Olga Zomer, rzeczniczka prasowa Cyfrowego Polsatu, do którego należy Polsat Box. Na stronie internetowej z ofertami dla nowych klientów operator informuje, że Max kosztuje 29,99 zł.

Kilka dni temu także Canal+ odkrył karty. - Twoje dotychczasowe konto w HBO Max zostanie automatycznie przeniesione do Max na plan Standardowy, jednak czasowo otrzymasz promocyjny dostęp do pakietu Premium: w przypadku dostępu do HBO Max w ramach oferty z zobowiązaniem – do końca okresu zobowiązania, w przypadku dostępu do HBO Max w ramach oferty bez zobowiązania – do 30 września 2024 r. - poinformował Canal+.  Promocyjny dostęp do planu Premium do końca września obowiązuje też subskrybentów Canal+ online. Ci dotychczasowi za Max będą dalej dopłacać 20 zł miesięcznie. Nowi subskrybenci mogą uzyskać dostęp do platformy za 25 zł.  Aby to było możliwe, trzeba jednocześnie wykupywać jeden z pakietów Canal+. Najtańszy – Canal+ Filmy i Seriale kosztuje 29 zł. 
 

Dołącz do dyskusji: Jak płacić mniej za serwis Max? Oferty Playera i operatorów

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
m.
Specjalna! Dedykowana! Zapowiadana od tygodni promocja.I nagle jest. 4,99 zl taniej. Oferta wyrywa z butów.
10 1
odpowiedź
User
real36
ciekawe jak pakiet sportowy sobie poradzi, bo w tej cenie za to co oferuje to wg mnie słaba oferta

czy pakiet podstawowy nie zawiera filmów HBO ? w opisie pakietu są wyszczególnione "seriale HBO", a w wyższych pakietach opis nie wspomina już o serialach, a ogólnie o HBO
5 0
odpowiedź
User
ech
mam playera z dawnej promocji za... 45pln co cztery miesiące! bez reklam, z podstawowymi kanałami, więc czym oni mnie chcą skusić w tym maxie? trzy razy drożej, do tego reklamy, nie dzięki
5 0
odpowiedź