SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

mBank umożliwia odłożenie spłaty kredytów na pół roku

Od poniedziałku mBank umożliwi każdemu klientowi indywidualnemu oraz małym i średnim firmom odłożenie spłaty raty kapitałowej kredytu aż do pół roku. 

fot. materiały prasowe Article

Zmiana dotyczy wszystkich kredytów zaciągniętych w mBanku spłacanych w ratach, m.in. gotówkowych, hipotecznych czy firmowych. Nadal w terminie trzeba spłacać raty odsetkowe.

mBank zawiesza klientom spłacanie kredytów

Klienci bankowości detalicznej, którzy zamierzają skorzystać z odroczenia spłaty powinni zalogować się do serwisu transakcyjnego mBanku. Następnie wejść w zakładkę „moje finanse”, kliknąć w „kredyty” i wybrać kredyt, którego spłatę chcą odroczyć. Należy wybrać opcję „złóż wniosek”, zaznaczyć „odroczenie spłaty kapitału” i wpisać liczbę miesięcy (maksymalnie 6). Po kliknięciu „wyślij wniosek” spłata kapitału kredytu zostaje automatycznie zawieszona. Cały proces jest przeprowadzany on-line, bez wychodzenia z domu.

W poniedziałek Związek Banków Polskich ma przedstawić propozycje wsparcia dla firm i klientów indywidualnych, których dotykają konsekwencje ekonomiczne z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce.

Klienci z segmentu MSP obsługiwani przez bankowość korporacyjną będą mogli w najbliższych dniach złożyć wniosek przez serwis mBank CompanyNet.

Grupa kapitałowa mBank w ub.r. zanotowała wzrost przychodów odsetkowych z 4,52 do 5,07 mld zł, wpływów z opłat i prowizji - z 1,63 do 1,7 mld zł oraz spadek zysku netto przypadającego na akcjonariuszy mBanku z 1,3 do 1,01 mld zł.

Koszty marketingowe grupy mBank zwiększyły się ze 135,3 do 141,8 mln zł.


Poniżej odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania kierowanego do mBanku:
Czy zawieszenie spłaty kredytu oznacza, że nie będę musiał nic płacić?
Odroczenie dotyczy części kapitałowej raty. Odsetki nadal będziesz musiał spłacać. Pamiętaj, że to część kapitałowa stanowi ogromną część raty. W przypadku kredytu gotówkowego na 12 tys. zł zaciągniętego na 50 miesięcy w pierwszej racie 197 zł to część kapitałowa a 95 zł odsetkowa i tylko tę drugą zapłacisz. W 30 racie 247 zł to część kapitałowa a 44.5 zł odsetkowa. Oznacza to ogromną ulgę w spłacie kredytu.

Czy jeśli zawieszę kredyt na 6 miesięcy to będę go spłacać 6 miesięcy dłużej?
Nie. Liczba rat się nie zmieni. Nadal przez te 6 miesięcy będziesz spłacać część odsetkową kredytu. Natomiast część kapitałowa, której nie będziesz spłacać zostanie rozłożona równomiernie na pozostałe raty, kiedy już wrócisz do spłacania kredytu.

Co się stanie po okresie kiedy zawieszenie kredytu się skończy?
Po tym czasie Twoje raty zostaną równomiernie powiększone o kapitał, którego przez te 6 miesięcy nie spłacałeś. Czyli jeśli pozostało Ci 20 rat to część kredytu, której nie spłacałeś zostanie rozłożona na 20 równych części i dodana do normalnej raty.

Czy za odłożenie spłaty kredytu trzeba zapłacić jakąś prowizję?
Nie. Nie pobieramy żadnej prowizji.

Jak długo czeka się na decyzję o zawieszeniu spłaty kredytu?
Proces w bankowości detalicznej jest w pełni automatyczny. Każdy klient, który zawnioskuje o zawieszenie spłaty od razu otrzyma pozytywną decyzję.

Dlaczego odraczacie tylko część kapitałową a nie całą ratę? W telewizji mówią, że banki powinny odroczyć całą ratę.
Rozwiązanie, w którym mogliśmy odroczyć część kapitałową raty było najszybszym możliwym do wprowadzenia i zrobiliśmy to jako pierwszy bank. W dodatku można złożyć wniosek z domu i jest on automatycznie akceptowany dla każdego klienta. Pamiętaj, że to część kapitałowa stanowi ogromną część raty. W przypadku kredytu gotówkowego na 12 tys. zł zaciągniętego na 50 miesięcy w pierwszej racie 197 zł to część kapitałowa a 95 zł odsetkowa i tylko tę drugą zapłacisz. W 30 racie 247 zł to część kapitałowa a 44.5 zł odsetkowa. Oznacza to ogromną ulgę w spłacie kredytu.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: mBank umożliwia odłożenie spłaty kredytów na pół roku

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hans
A dlaczego tylko raty kapitałowej? A co z odsetkową?
1 0
odpowiedź
User
Hans
Jakie są warunki odroczenia spłaty raty kapitałowej w tym banku? Na co klient musi się zgodzić? Jakie aneksy musi zaakceptować? Podajcie proszę pełne informacje.
1 0
odpowiedź
User
Hans
Czy to znaczy, że klient mbanku dwa razy zapłaci odsetki? Przez okres zawieszenia, a potem od niezapłaconych rat kapitałowych, które zostaną doliczone do pozostałych rat? To jest ta pomoc?
4 0
odpowiedź
User
marcin
Ten kto potrafi liczyć wie ze to jest z duża korzyścią dla banku. Jeśli tak to niech odpuszcza obie część raty w czasie... to bedzie pomoc , a nie taka sciema akcja! #stopbankowemubezprawiu
3 0
odpowiedź
User
luki
No pewnie, najlepiej niech całkowicie anulują rate😂 Nie muszą nic robić ale ludziom zawsze ciężko dogodzić.
1 3
odpowiedź