SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

mBank wprowadza zmiany w aplikacji mobilnej

Na początku czerwca klienci mBanku zobaczą zmiany w aplikacji mobilnej. Pulpit zostanie odświeżony, a jego podstawowe funkcje -  uproszczone.

Aplikacja mobilna mBankuArticle

Bank zaprezentuje odświeżony pulpit ze zmianami designu ale też uproszczonymi podstawowymi funkcjami.

Nowa wersja aplikacji to przede wszystkim nowy wygląd pulpitu. Zostanie odświeżona oprawa graficzna, a poszczególne funkcje pulpitu będą miały nowy sposób prezentacji.

Łuk tempa wydatków zostanie zmniejszony i przesunięty na prawą stronę ekranu. Dzięki temu ostatnie operacje będą widoczne bez potrzeby przewijania ekranu.

Za pomocą aplikacji można będzie ustawić kolejność produktów widocznych na pulpicie. Wystarczy dłużej przytrzymać produkt palcem (long press). Dotychczas tę zmianę można było zrobić wyłącznie przez serwis transakcyjny.

Widok dostępnych środków, prezentujących saldo głównego konta, zostanie podkreślony oraz uzupełniony o „Przyszłe płatności”, żeby ułatwić przejście do widoku operacji zaplanowanych.

Użytkownicy aplikacji mogą się też spodziewać ulepszonych filtrów historii – teraz wszystkie widoczne będą od razu na ekranie. Dzięki temu jeszcze wygodniej można znaleźć poszukiwane transakcje.

Kurs mBanku ponad 50 proc. w dół

Przez ostatnie trzy miesiące cena akcji mBanku na warszawskiej giełdzie zmalała o 51,8 proc. - z ponad 390 zł na początku lutego do 184,50 zł na zamknięciu sesji w poniedziałek. Indeks całego rynku głównego giełdy stracił w tym okresie 21,8 proc., a indeks sektora bankowego - 46,3 proc.

Kursy akcji banków zmalały mocniej niż cały rynek m.in. z powodu skutków obniżenia przez NBP stóp procentowych o 1 pkt proc. Banki notowane na giełdzie informowały, jak duży negatywny wpływ na ich wyniki będzie mieć ta decyzja.

mBank miesiąc temu podał, że obniżka stóp procentowych zmniejszy jego wynik odsetkowy w br. o ok. 155 mln zł przy założeniu stałej sumy bilansowej. - Ostateczny wpływ może się różnić od bieżącego oszacowania w zależności od sytuacji makroekonomicznej, aktywności biznesowej oraz rozwoju wolumenów - zaznaczono.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa mBank zanotowała wzrost przychodów odsetkowych rok do roku z 1,2 do 1,33 mld zł, a wpływów z opłat i prowizji z 465,4 do 544,4 mln zł. Zysk operacyjny zmalał z 399,9 do 275,8 mln zł, a zysk netto przypadający na akcjonariuszy mBanku - ze 163,2 do 90,9 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: mBank wprowadza zmiany w aplikacji mobilnej

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aff
CZy będą równie fatalne jak strona www po i przed zmianami?
odpowiedź
User
Dawid
Porównaj sobie do PeoPay albo innych banków "wiodących"
odpowiedź