SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

McDonald's sponsorem igrzysk olimpijskich do 2020 r.

McDonald’s przedłużył swoją współpracę z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim jako sponsor w ramach programu TOP (The Olympic Partner) do czasu igrzysk olimpijskich w 2020 r.

McDonald's sponsorem igrzysk olimpijskich do 2020 r.

Formalnie fakt ponownego zaangażowania McDonald's jako sponsora igrzysk olimpijskich w dniu inauguracji Młodzieżowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Innsbrucku w Austrii ogłosili Don Thompson, wiceprezes McDonald's ds. operacyjnych i Kevin Newell, wiceprezes McDonald's ds. marki, wraz z Jacques’em Roggem, prezydentem MKOl.

McDonald’s będzie oficjalną restauracją letnich igrzysk olimpijskich w latach 2012 (Londyn), 2016 (Rio de Janeiro) i 2020 (lokalizacja zostanie ogłoszona w 2013 r.) oraz zimowych igrzysk olimpijskich w latach 2014 (Soczi) i 2018 (Pyeongchang).

Z okazji igrzysk w Londynie McDonald’s wprowadza nowy program „Champions of Play”, który umożliwi dzieciom uczestnictwo w imprezie. 200 dzieci i ich opiekunów zostanie wybranych i będzie mogło oglądać igrzyska bezpośrednio, jak również spotkać samych sportowców w olimpijskich restauracjach. Dzieci zostaną wybrane w ramach lokalnych programów w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

W ramach „Champions of Play” na większości rynków, na których działa McDonald's, udostępnione zostaną strona internetowa programu (olimpijczycy będą na niej zachęcać dzieci do aktywnego trybu życia i śledzenia indywidualnych postępów on-line poprzez uczestniczenie w różnych zadaniach), specjalne opakowania zestawu Happy Meal oraz publikacje, takie jak zeszyt gier „Champions of Play” i magazyn „Fun Times”, które będą zawierały informacje i wskazówki dotyczące zróżnicowanej diety oraz zabaw i gier.

Poza tym, wybrani pracownicy McDonald’s z całego świata (Olimpijski Zespół McDonald’s - Olympic Champion Crew) przyjadą na igrzyska olimpijskie i będą świadczyć usługi sportowcom, ich trenerom, mediom, a także kibicom w olimpijskich restauracjach marki. W trakcie igrzysk w Londynie McDonald’s zamierza zebrać największy w historii zespół, który obejmie 2 tys. pracowników.

Igrzyska w Londynie będą dziewiątą Olimpiadą z rzędu, w której McDonald’s będzie oficjalną restauracją igrzysk olimpijskich.

Zaangażowanie McDonald’s obejmuje także wsparcie Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Nanjing w 2014 r., Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer w 2016 r. oraz Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w latach 2018 i 2020.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: McDonald's sponsorem igrzysk olimpijskich do 2020 r.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Michł
Olimpiada i Igrzyska to dwie rożne rzeczy.
odpowiedź