SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MCI będzie inwestował w firmy biotechnologiczne

Fundusz venture capital MCI Management utworzył spółkę MCI.BioVentures Sp. z o.o., która zajmie się inwestycjami w znajdujące się na wczesnym etapie rozwoju firmy działające na rynku biotechnologii i medycyny.

Wartość funduszu MCI.BioVentures ma wynieść 20 mln zł w 2008 r., a zaangażowanie MCI wyniesie 10 mln zł, poinformował MCI w środę.

"MCI.BioVentures Sp. z o.o. została utworzona z zamiarem prowadzenia działalności inwestycyjnej, na rynku niepublicznym, w zakresie biotechnologii, medycyny i technologii powiązanych" - głosi komunikat spółki.

"MCI.BioVentures jest funduszem kapitału zalążkowego inwestującym do 1 mln euro w spółki prowadzące działalność na terenie Polski. Środki funduszu będą przeznaczone na inwestycje w firmy na wczesnych etapach rozwoju (seed i start-up). Oczekiwana wielkość funduszu MCI.BioVentures powinna wynieść 20 mln zł w 2008 roku, z zaangażowaniem MCI Management S.A. na poziomie 10 mln zł. Pozostały kapitał ma pochodzić z dotacji, o którą zarząd MCI.BioVentures wystąpił do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Informacja o udzieleniu dotacji na wsparcie funduszu powinna zostać podana w kwietniu 2007 roku" - czytamy w raporcie.

MCI podał, że poprzez działalność MCI.BioVentures w portfelu MCI Management do połowy 2008 roku pojawi się 5 do 9 przedsiębiorstw.

Fundusz MCI.BioVentures będzie prowadzić działalność we współpracy z partnerami takimi jak: Centrum Innowacji FIRE, WTS Kancelaria Rzeczników Patentowych, BioInfoBank, Biotech Consulting oraz parki technologiczne i uczelniane centra transferu technologii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MCI będzie inwestował w firmy biotechnologiczne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl