SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MCI Capital inwestuje w platformę dla hotelarzy. Wykłada prawie 200 mln zł

Spółka zależna funduszu MCI Capital uzgodniła kupno ok. 65 proc. akcji firmy Profitroom, oferującej systemy cyfrowe dla branży hotelarskiej. Wartość inwestycji to 190 mln zł.

Tomasz Czechowicz Tomasz Czechowicz

W ramach transakcji MCI DC Alternatywna Spółka Inwestycyjna ma przejąć od dotychczasowych akcjonariuszy walory stanowiąc ok. 65 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu Profitroom. - Dokonanie transakcji będącej przedmiotem Umowy uzależnione jest od spełnienia się warunku w postaci przeprowadzenia procedury antymonopolowej oraz uzyskania przez Kupującego polisy ubezpieczeniowej dotyczącej odpowiedzialności cywilnej sprzedających związanych w szczególności z nieprawdziwością zapewnień złożonych w Umowie - wyliczono w komunikacie giełdowym MCI Capital.

Ustalono, że transakcja zostanie zrealizowana do końca września br. Jej wartość to maksymalnie 190,14 mln zł. Kupujący i sprzedający określili też warunki współpracy po jej przeprowadzeniu.

- Jesteśmy pod wrażeniem pozycji, którą Profitroom osiągnął w Polsce oraz uznania, jakie ich produkt zyskał na świecie. Spółka przez ostatnie 5 lat blisko 4-krotnie zwiększyła swoje przychody i odnotowała ponad kilkunastokrotny wzrost przychodów zagranicznych. Widzimy bardzo duży potencjał w dalszym skalowaniu produktu w wybranych regionach zagranicznych - uzasadnia Filip Berkowski, partner inwestycyjny w MCI.

Jednym ze sprzedających jest firma cyber_Folks, do której należy obecnie 33,34 proc. akcji Profitroom. - Od czasu naszej inwestycji w Profitroom w styczniu 2020 roku spółka urosła blisko 3-krotnie na poziomie przychodów oraz 4-krotnie – biorąc pod uwagę wartości rezerwacji dokonywanych za pomocą platformy. Profitroom z powodzeniem przeprowadził ekspansję zagraniczną i dzisiaj jest już spółką globalną. Była to dla nas dobra inwestycja, z której uzyskaliśmy 3-krotny zwrot – podkreśla Jakub Dwernicki, prezes cyber_Folks.

- Dodatkowy zastrzyk gotówki pochodzący ze sprzedaży akcji Profitroom jeszcze bardziej wzmocni nasze możliwości inwestycyjne, które już dziś są ogromne. Uzyskany kapitał pozwoli nam na dużą elastyczność w kształtowaniu dalszej strategii ekspansji również w kontekście zarządzania długiem, który do końca roku może spaść praktycznie do zera – dodaje Robert Stasik, wiceprezes cyber_Folks.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Profitroom działa od ponad półtorej dekady. Oferuje pakiet obejmujący systemy do obsługi rezerwacji pokoi hotelowych oraz zarządzania działaniami sprzedażowymi i marketingowymi. Firma podkreśla, że z jej narzędzi korzysta większość polskich hoteli.

- W czasie naszej przygody z Cyber_Folks udało nam się rozszerzyć działalność na szereg nowych regionów zagranicznych i obecnie zaczynamy być zauważani jako globalny gracz w branży Hotel-Tech. Poza ekspansją rynkową wchodzimy również w nowe segmenty klientów coraz większych sieci hotelowych. Takie szybkie skalowanie Profitroom wymaga od nas nieustającej transformacji organizacji i pokonywania kolejnych barier. Szukaliśmy więc inwestora, który wesprze naszą ambicję dalszego wzrostu – mówi Marcin Dragan, założyciel i prezes Profitroom.

W ub.r. grupa kapitałowa MCI Capital osiągnęła 231,64 mln zł przychodów i 164,9 mln zł zysku netto, wobec 174,91 mln zł wpływów i 143,26 mln zł zysku netto rok wcześniej. Jej fundusz MCI.PrivateVentures FIZ na koniec marca br. zarządzał aktywami brutto o wartości 2,73 mld zł, na co składało się 2,37 mld zł przypadające na subfundusz MCI.EuroVentures 1.0. i 0,36 mld zł na MCI.TechVentures 1.0.

Przez minione 12 miesięcy akcje MCI Capital zdrożały o 41 proc. Na koniec poniedziałkowej sesji giełdowej kurs wynosił 27,20 zł, co dawało kapitalizację w wysokości 1,43 mld zł. 80,42 proc. akcji spółki ma jej prezes Tomasz Czechowicz.

Cena akcji MCI Capital przez 12 miesięcy do 15 kwietnia 2024 roku

Dołącz do dyskusji: MCI Capital inwestuje w platformę dla hotelarzy. Wykłada prawie 200 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl