SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MCI Management musi zwrócić odszkodowanie. 'Bez wpływu na płynność, ograniczenie inwestycji'

Bieżąca sytuacja płynnościowa MCI Management nie pogorszy się, jeśli spółka zwróci odszkodowanie otrzymane od urzędu skarbowego w sprawie JTT, deklaruje dyrektor finansowa i członek zarządu spółki Magdalena Pasecka. Przyznaje jednak, że w takiej sytuacji może ograniczyć inwestycje w mniejsze przedsięwzięcia. Obecnie MCI Management ocenia, że nie ma podstaw prawnych do zwrotu zasądzonej kwoty.

MCI Management musi zwrócić odszkodowanie. 'Bez wpływu na płynność, ograniczenie inwestycji'

"Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz, jednak mocno wierzymy w pozytywne dla MCI rozstrzygnięcie sprawy JTT, gdyż do momentu skierowania przez Sąd Najwyższy sprawy do ponownego rozpatrzenia, wszystkie dotychczasowe wyroki przyznawały odszkodowanie na rzecz MCI. Sprawa została przekazana do Sądu Apelacyjnego i będziemy cierpliwie czekać na ponowne rozpatrzenie. Wierzymy w praworządność państwa polskiego i cierpliwie czekamy na ostateczny wyrok. Bazując na opiniach prawnych renomowanych kancelarii prawnych , które posiadamy (m.in. kancelarii Salans), nie ma podstaw prawnych do zwrotu zasadzonej kwoty" - powiedziała ISB Pasecka.

Pod koniec marca Sąd Najwyższy uchylił wyrok Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu przyznający MCI Management kwotę odszkodowania od Skarbu Państwa - dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej we Wrocławiu - w kwocie 28,90 mln zł wraz z ustawowymi odsetkami od 8 czerwca 2006 roku do dnia zapłaty oraz przekazał sprawę do ponownego rozpoznania.

W maju ub. r. spółka informowała, że wyrokiem Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu otrzymała w sumie 46,41 mln zł odszkodowania, wraz z odsetkami, zasądzonego w sprawie dotyczącej firmy JTT Computer.

Na początku lipca "Puls Biznesu" informował, że Wrocławski Urząd Kontroli Skarbowej (UKS) chce jak najszybciej odzyskać pieniądze i wystosował do MCI Management wezwanie do zwrotu kwoty 46,5 mln zł.

"Sytuacja finansowa MCI jest dobra, posiadamy płynność rzędu 250 mln zł, z czego ok 140 mln zł to środki pieniężne na kontach.  To oznacza, że MCI posiada płynność bieżącą znacznie przekraczającą kwotę odszkodowania. Ewentualna konieczność zwrotu nie wpłynęłaby zasadniczo na naszą bieżącą sytuację płynnościową" - podkreśliła Pasecka.

Dodała, że MCI przeżywa okres dynamicznego wzrostu, zarządza rekordowymi w swojej historii aktywami i odniosła sukces na arenie międzynarodowej uczestnicząc w sprzedaży największego konsumenckiego przedsięwzięcia internetowego w swojej historii – sprzedaży Mall.cz.

"Tak więc ewentualne negatywne rozstrzygnięcie sprawy JTT nie doprowadzi do istotnego pogorszenia się wyników MCI" - zaznaczyła Pasecka. Jednak niekorzystne rozwiązanie mogłoby zmusić spółkę do weryfikacji niektórych planów inwestycyjnych.

"Aktywnie poszukujemy inwestycji na wybranych rynkach europejskich (CEE, Rosja, DACH, Turcja).  Przyglądamy się takim sektorom jak e-commerce (szeroko pojęty), e-travel, inne usługi internetowe, cloud computing. Mamy pieniądze na inwestycje, jednak ewentualne oddanie 46 mln zł fiskusowi spowoduje, że będziemy musieli ograniczyć inwestycje w małe przedsięwzięcia z branży nowoczesnych technologii, które współfinansujemy między innymi z Krajowym Funduszem Kapitałowym" - powiedziała Pasecka.

W marcu tego roku prezes MCI Management Tomasz Czechowicz deklarował, że planuje w latach 2012-2013 przeznaczyć na nowe inwestycje 300-500 mln zł.

Spółka MCI Management miała 9,53 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 28,14 mln zł zysku rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MCI Management musi zwrócić odszkodowanie. 'Bez wpływu na płynność, ograniczenie inwestycji'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl