SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MCI może utworzyć trzy nowe fundusze do końca 2010 roku

MCI Management utworzy do października dwa nowe fundusze, z których jeden będzie inwestował w branże nieruchomości a drugi – w czyste technologie, poinformował prezes Tomasz Czechowicz. Z jego wypowiedzi wynika, że jest realne, iż do końca roku grupa powiększy się w sumie o trzy nowe fundusze.

MCI może utworzyć trzy nowe fundusze do końca 2010 roku

„Do końca roku zamierzamy zainwestować w kilka nowych projektów. Planujemy też zakończyć prace przygotowujące uruchomienie nowych funduszy” – powiedział Czechowicz dziennikarzom.

Pierwszym z nowych funduszy może być MCI.ImmoVentures. Ma on działać w obszarze nieruchomości a jego kapitał początkowy wyniesie 40 mln zł na koniec 2010 r. Kolejny fundusz ma inwestować w tzw. czyste technologie.

Grupa podała też, że fundusz MCI.TechVentures planuje w tym roku przeprowadzić 2-3 inwestycje o wartości 25-30 mln zł. MCI.EuroVentures ma zainwestować 25-50 mln zł w jeden nowy projekt a MCI.BioVentures – 5-10 mln zł w dwie lub trzy nowe inwestycje. Helix Ventures Partners ma w planie 1-2 nowe inwestycje na które może przeznaczyć 5-10 mln zł.

MCI Management prowadzi też prace nad rozpoznaniem wartości spółki zarządzającej, poinformował Czechowicz. Przeprowadzenie takiego zabiegu może mieć pozytywny wpływ na wyniki spółki w całym 2010 r.

W raporcie za I połowę roku, spółka podtrzymała prognozę zakładającą również wypracowanie 67 mln zł skonsolidowanego zysku netto w całym 2010 roku. W I poł. 2010 r. MCI miało 21,21 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2010 roku wobec 11,37 mln zł zysku rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MCI może utworzyć trzy nowe fundusze do końca 2010 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl