SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MCI z 264,8 mln zł zysku. „Przy debiucie giełdowym Grupy WP możemy sprzedać część jej akcji”

W 2014 r. grupa MCI Management, do której należy m.in. 20 proc. udziałów Grupy Wirtualna Polska, wypracowała zysk netto wynoszący 264,8 mln zł. Firma w br. planuje zrealizować inwestycje o wartości ok. 400 mln zł. - Jeśli nastąpi sprzedaż giełdowa akcji Grupy WP, możemy częściowo wycofać się z tej inwestycji - zapowiedział Tomasz Czechowicz.

Tomasz CzechowiczArticle

W raporcie finansowym władze MCI Management podkreśliły, że wynik netto firmy był w 2014 r. o 42 proc. wyższy niż w roku 2013. Fundusz działający na rynku technologicznym na zasadach venture capital jest dzisiaj współwłaścicielem m.in. Grupy WP, Netii oraz spółki ABC Data.

Według danych podanych w komunikacie fundusze z Grupy MCI w 2014 r. przeznaczyły na nowe inwestycje ponad 237 mln zł, realizując 11 inwestycji i biorąc udział w czterech rundach finansowania różnych spółek. Według zapowiedzi w 2015 r. grupa zamierza wydać na nowe projekty inwestycyjne ok. 400 mln zł.

- W 2014 r. podtrzymaliśmy założenia strategii inwestycyjnej zakładające dywersyfikację projektów pod względem geograficznym. Zaangażowaliśmy się zarówno w duże projekty buy-out’owe jak i mniejsze projekty na wczesnym etapie rozwoju - podkreślił w komentarzu do komunikatu Tomasz Czechowicz, partner zarządzający i chief investment officer MCI Management.

Obecnie MCI Management jest właścicielem 20 proc. udziałów Grupy Wirtualna Polska. Podczas konferencji prasowej związanej z publikacją raportu finansowego Czechowicz pytany o możliwość całkowitego wyjścia MCI z tej inwestycji zaprzeczył. - Jeśli nastąpi sprzedaż giełdowa akcji Grupy WP, możemy częściowo wycofać się z tej inwestycji - zaznaczył.

Przypomnijmy, że według nieoficjalnych wiadomości przy wejściu Grupy WP na giełdę sprzedana zostanie część udziałów spółki należących do MCI i drugiego inwestora finansowego - Innova Capital (więcej na ten temat). Czechowicz nie chciał odpowiedzieć na pytanie, na kiedy planowany jest debiut giełdowy Grupy WP.

Według raportu MCI Management obecna potencjalna wycena Grupy WP przekracza miliard złotych - na podobnym poziomie wartości spółki została określona w jej prospekcie emisyjnym, który według „Pulsu Biznesu” został już złożony w Komisji Nadzoru Finansowego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MCI z 264,8 mln zł zysku. „Przy debiucie giełdowym Grupy WP możemy sprzedać część jej akcji”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wp insider
Miliard ?!?!? .... Nie wiem jak oni to liczą ...
odpowiedź
User
olo
Ile debiutów o2/gwp miała już na giełdzie i ile to kasy chcieli wyciągnąć do "naiwnych inwestorów"? 1 000 000 000 zł za spółkę, którą wcześniej kupiono za 350 mln i dorzucono pudelka!? W ciemno obstawiam jak zakończy się ta próba debiutu na GPW.
odpowiedź
User
@olo
sukcesem, zakończy się pełnym sukcesem
odpowiedź