SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MEC tworzy markę Wavemaker, szefem Maciej Maciejewski

Sieciowy dom mediowy MEC wprowadza nową markę kontentową - MEC Wavemaker, która w Polsce zastąpi MEC Liquid. Nową ofertą będzie kierował Maciej Maciejewski.

Menedżerowie zarządzający ofertą MEC WavemakerArticle

MEC Wavemaker łączy kompetencje z zakresu kreacji i produkcji treści, a jej bliska współpraca z działem Analytics & Insights ma gwarantować reklamodawcom dotarcie do ich klientów z adekwatnym przekazem w miejscach, w których konsumenci ich poszukują. Przygotowując się do wprowadzenia MEC Wavemaker, polskie biuro MEC w ramach szerokiego pomiaru przeanalizowało wpływ różnych kanałów komunikacji na podejmowanie decyzji zakupowych w głównych kategoriach produktowych. Dla większości aktywnie promujących się kategorii spadła w ostatnich latach rola mediów płatnych, nośników klasycznych reklam. Rośnie zaś rola kanałów wymagających od marek tworzenia własnych, unikalnych i łatwych do odnalezienia treści. Wavemaker ma wesprzeć reklamodawców w ich kreacji i maksymalizowaniu korzyści z ich publikacji w odpowiednich kontekstach.

- Marki produkują coraz więcej treści, ale często to efekt zapatrzenia w konkurencję i trendy, a nie zawsze wynik obserwacji potrzeb i zwyczajów konsumentów.  Liczba danych, jaką dysponujemy daje nam przewagę w tworzeniu treści nie tylko efektownych, ale i efektywnych, co czasem bywa bagateliozwane przez klasyczne agencje ATL. Płatny pre-roll czy własny vlog, a może jedno i drugie? MEC Wavemaker ma ambicje rozstrzygać takie dylematy i tworzyć dopasowane treści bazując na danych o zachowaniach odbiorców - zapowiada Maciej Maciejewski, szef MEC Wavemaker w Polsce.

Maciejewski zarządzał dotąd Liquid, częścią kreatywną agencji MEC. Teraz będzie ona świadczyć wszystkie usługi związane z kreacją treści i branded content pod marką MEC Wavemaker.

Dla nowej marki pracuje blisko 40-osobowy zespół copywriterów, grafików, strategów i konsultantów branded content wspierany przez wybranych analityków z Analytics & Insight, działu badań MEC oraz specjalistów z obszaru search i mobile.

- Dzięki ścisłej współpracy z działem badań i analiz, MEC Wavemaker będzie mógł rekomendować klientom tworzenie treści dla tych kanałów komunikacji, które są dla odbiorców najbardziej wartościowym źródłem informacji o ich marce. Pod tym kątem przebadaliśmy w sumie już 15 kategorii biorąc pod uwagę różne fazy cyklu zakupowego - mówi Łukasz Pytlewski, dyrektor Analytics & Insight w MEC. - Nie zapominajmy też o szeregu dostępnych w czasie rzeczywistym wskaźników, które opisują jak treści przygotowane przez markę realizują wyznaczone im cele. Możemy na bieżąco monitorować m.in. liczbę zaangażowanych użytkowników w social mediach, liczbę ściągnięć aplikacji, wolumen konwersacji nt. marki itp., a stały monitoring takich wskaźników daje możliwość szybkiej reakcji i ewentualnej modyfikacji treści - dodaje.

MEC realizował dotychczas projekty content marketingowe m.in. dla takich reklamodawców, jak Nestle, VISA, USP Zdrowie, Henkel, Coty, Avon, H&M, Mlekpol, Biedronka, czy Colgate-Palmolive. W ostatnich tygodniach agencja zwyciężyła w przetargu LG na obsługę w zakresie marketingu internetowego. Istotną częścią propozycji MEC była właśnie oferta content marketingowa.

Marka MEC Wavemaker debiutuje równolegle na 10 kluczowych rynkach sieci MEC - oprócz Polski są to m.in. USA, Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Australia i Meksyk.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MEC tworzy markę Wavemaker, szefem Maciej Maciejewski

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WiemSwoje
40 osób to tam na całym pietrze nie ma. Dobra ściema. Asystentów w nowym dziale 80%. Niezadowolonych klientów z usług Liquid 90%. Powodzenia - będzie Wam potrzebne!
odpowiedź
User
czterdziesci cztery
o to jednak lecimy na ilość...cóż 40 osób to chyba razem z kochankami, żonami i dziećmi :) kto w to uwierzy...:)
odpowiedź
User
jestembogiem
Kosmetyka. To przecież wciąż ten sam twór zarządzany przez tego samego buca w czapeczce.
odpowiedź