SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Skowroński odznaczony za „zasługi dla niezależnego dziennikarstwa”. Prezydent uhonorował 40 członków SDP

Blisko 40. Dziennikarzy - członków Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich – zostało w czwartek uhonorowanych przez prezydenta Andrzeja Dudę odznaczeniami różnego stopnia za "walkę o wolność słowa i pluralizm mediów”. Szef SDP, Krzysztof Skowroński, został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczono także kilku członków zarządu SDP, Teresę Bochwic z KRRiT i byłego szefa radiowej Trójki - Wiktora Świetlika.

W imieniu prezydenta RP odznaczenie Krzysztofowi Skowrońskiemu wręczył Wojciech Kolarski z Kancelarii Prezydenta RP Fot. SDP.plArticle

Medale i wyróżnienia w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy wręczał Wojciech Kolarski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Krzysztof Skowroński otrzymał odznaczenie – jak podaje strona SDP.pl - za „wybitne zasługi dla rozwoju niezależnego dziennikarstwa, za osiągnięcia w pracy dziennikarskiej i działalności społecznej”. Z kolei Złote Krzyże Zasługi otrzymali m.in. Piotr Legutko, Wojciech Reszczyński i Zbigniew Rytel. Srebrnym Krzyżem Zasługi uhonorowano kilkanaście osób, w tym szefową Centrum Monitoringu Wolności Słowa SDP, wiceprezes SDP -  Jolantę Hajdasz. Ponadto odznaczenia przyznano m.in. dla Andrzeja Klimczaka, Anny Kopras-Fijołek, Józefa Matusza, Wandy Nadobnik, Anny Pakuła-Sacharczuk, Mariusza Pilisa (zarząd SDP), i b. dyrektora radiowej Trójki - Wiktora Świetlika.

Hubert Bekrycht (także z zarządu SDP) otrzymał z kolei Brązowy Krzyż Zasługi, a oprócz niego także: Karina Łopieńska, Grzegorz Mika, Wojciech Pokora (redaktor naczelny "Kuriera Lubelskiego"; Polska Press), Ewa Starosta i Andrzej Tomczak. Osobnym odznaczeniem był wręczany w czwartek Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości za zasługi dla Niepodległej. Wyróżniono nim: Teresę Bochwic z KRRiT, reporterkę radiową Janinę Jankowską, Teresę Kaczorowską, Barbarę Petrozolin-Skowrońską oraz Agnieszkę Romaszewską-Guzy – szefową Biełsatu.
 

 

"Wspólne dziennikarskie święto"

Gala wręczenia odznaczeń odbywała się w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal w Warszawie.  – To jest wielkie, nasze wspólne dziennikarskie święto. Trochę na nie czekaliśmy – mówił do zebranych na gali prezes Skowroński. Prezydent w swoim liście, odczytanym zgromadzonym, podkreślił, iż docenia potrzebę „zagwarantowania mediom wolności, możliwości swobodnego reprezentowania postaw i poglądów wielu różnych grup i środowisk. - Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich położyło w tej dziedzinie znaczące, trwałe zasługi – podkreślił prezydent.

Krzysztof Skowroński został wybrany prezesem SDP (po raz kolejny) w październiku 2021 roku. To już czwarta jego kadencja. Oprócz Skowrońskiego do zarządu weszli wówczas: Hubert Bekrycht, Agnieszka Borowska, Maria Giedz, Witold Gadowski, Joanna Hajdasz, Andrzej Klimczak, Sonia Kwaśny, Wanda Nadobnik, Mariusz Pilis, Wojciech Pokora, Grzegorz Radzicki i Aleksandra Tabaczyńska.  Borowska w kilka dni po wyborze opuściła zarząd Stowarzyszenia.

Dołącz do dyskusji: Skowroński odznaczony za „zasługi dla niezależnego dziennikarstwa”. Prezydent uhonorował 40 członków SDP

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
LGOM
Dawniej to łotry wisieli na krzyżach, dzisiaj - pełny Vice Versal. Dewaluacja odznaczeń na całego!
odpowiedź
User
Jan
Kiedyś to mnie bawiło, tak jak np gale Gazety Polskiej. A teraz to się tylko brzydzę narodem, który wybrał takich ludzi.
odpowiedź
User
Janusz
Ja też nie rozumiem ludzi .Przecież mamy internet ,gazety a ludziska i tak żle wybierają.Przecież nie można głosować na kogoś ,kto nie przestrzega prawa ,okłamuje ludzi.Ja nigdy na takich ludzi nie głosuje.Czy wy nie macie rozumu, czy co!
odpowiedź