SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MedApp i Future Processing partnerami strategicznymi

Firmy MedApp i Future Processing podpisały list intencyjny, w którym deklarują wspólną pracę nad rozbudową analitycznego systemu telemedycznego CarnaLife. Mechanizm rozpoznaje aktualnie ponad 20 nieprawidłowości w sygnałach EKG.

fot. Shutterstock.com Article

CarnaLife to system telemedyczny stworzony przez spółkę MedApp. Znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D.

MedApp i Future Processing będą współpracować nad symulacją i wizualizacją standardowych danych klinicznych oraz zwiększeniem możliwości obrazowania 3D i 4D w medycynie. Rozwiązania przeznaczone będą na potrzeby kardiologii i onkologii

- Z pomocą medycynie przychodzą innowacyjne rozwiązania łączące dwa światy – inżynierów i lekarzy. Future Processing pracuje nad nowoczesnymi systemami wspierającymi wykrywanie zmian chorobowych oraz skracającymi czas postawienia diagnozy, a także zwiększającymi możliwości obrazowania medycznego. Opracowane technologie pozwalają na zautomatyzowanie analizy dużej ilość danych, jakich człowiek nie jest w stanie przetworzyć oraz wyodrębnienie informacji, których nie dostrzega ludzkie oko – wskazuje Szymon Janota, business unit managing director w Future Processing.

W kwietniu tego roku dokonano pierwszego zabiegu medycznego z wykorzystaniem systemu CarnaLife. Podczas operacji przeprowadzonych w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz Pracowni Radiologii Zabiegowej Szpitala MSWiA w Rzeszowie, wykorzystano możliwości CarnaLife Holo i druku 3D.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MedApp i Future Processing partnerami strategicznymi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl