SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Media Regionalne zamykają drukarnię w Bydgoszczy, pracę straci ponad 20 osób

Media Regionalne zdecydowały o zamknięciu własnej drukarni w Bydgoszczy i przeniesieniu druku “Gazety Pomorskiej” do drukarni spółki Express Media. W związku z tym pracę straci ponad 20 osób.

Media Regionalne zamykają drukarnię w Bydgoszczy, pracę straci ponad 20 osób

Spółka tłumaczy, że jej drukarnia “nie spełnia warunków technicznych i ekonomicznych, jakimi charakteryzować powinna się tego typu jednostka w obecnych uwarunkowaniach rynkowych”. - Maszyny są przestarzałe – wyjaśnia Hubert Żyżkowski, kierownik ds. marketingu i PR w Mediach Regionalnych i dodaje, że firmie nie opłaca się modernizować obiektu.

Druk „Gazety Pomorskiej” od początku 2011 roku odbywał się będzie w drukarni spółki Express Media, wydającej konkurencyjny dziennik “Express Bydgoski”. - Jesteśmy przekonani, że mimo codziennego konkurowania tytułów Mediów Regionalnych i Express Media, w zakresie współpracy przy druku, obie strony wykażą się pełnym profesjonalizmem, z pożytkiem dla obu wydawnictw - podkreśla Marek Ciesielski, dyrektor zarządzający Oddziału Mediów Regionalnych w Bydgoszczy.

- Warunki zaproponowane przez nową drukarnię gwarantują m.in. pożądany format i jedno grzbietowy układ, które to czynniki są niezmiernie ważne dla funkcjonowania “Gazety Pomorskiej”, a których w dotychczasowych warunkach nie byliśmy w stanie zapewnić – dodaje Ciesielski. Druk tygodnika “Teraz Toruń”, który również drukowany jest obecnie w drukarni MR w Bydgoszczy, zostanie przeniesiony do drukarni spółki w Koszalinie.

W komunikacie podano, że Media Regionalne zaproponowały pracownikom drukarni pakiet działań osłonowych wykraczający poza standardowe regulacje kodeksu pracy. Uzyskają oni dodatkowe świadczenia finansowe, a także będą mogli skorzystać z usług doradztwa personalnego świadczonych przez profesjonalną firmę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Media Regionalne zamykają drukarnię w Bydgoszczy, pracę straci ponad 20 osób

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
orkla
A jeszcze kilka lat temu ta drukarnia była ponoć bardzo nowoczesna :) ale widać przyszedł kryzys i maszyny pewno sprzedali. A Marek nie lubi mieć długów - tylko jakoś słabo widzę teraz nowe deadliny GP - zawsze drukarnia konkurencji będzie forowała swój tytuł. Szkoda zwolnionych drukarzy
8 8
odpowiedź
User
drukarz_GP
Fakt zamknięcia drukarni był ukrywany przed nami do samego końca i gdyby nie przecieki , pan C pewnie by nas poinformował w dniu wręczania wypowiedzeń . Zastanawiający jest tylko fakt inwestowania w drukarnie dużo mniejszych tytułów . Przykre jest to , że większość załogi uczestniczyła w budowaniu tej drukarni . Czyjaś decyzja zniszczyła 16 lat naszej pracy........
8 8
odpowiedź