SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Media ruszają z kampanią

W niedzielę w publicznym radiu i telewizji ruszyła kampania przed referendum

W niedzielę w publicznym radiu i telewizji ruszyła bezpłatna kampania przed referendum europejskim. Do głosowania "za" lub "przeciw" wejściu Polski do Unii Europejskiej przekonywać będzie ponad 70 podmiotów: partii politycznych, klubów parlamentarnych, stowarzyszeń i fundacji.

W ciągu trzech tygodni kampanii w TVP wyemitowanych zostanie 25 godzin audycji referendalnych w programach ogólnokrajowych (po 10 godzin w "Jedynce" i "Dwójce" oraz 5 godzin w TV Polonia).

Polskie Radio nada 45 godzin kampanijnych audycji. Zostaną one wyemitowane w programach: I, II, III i IV-Radiu BIS oraz w programie dla zagranicy - w Radiu Polonia (8 godzin).

Ponadto 15 godzin audycji zostanie nadanych w ośrodkach regionalnych telewizji, a 20 godzin - w ośrodkach regionalnych PR. W kampanii telewizyjnej weźmie udział 79 podmiotów, w radiowej - 73.

Każdy podmiot uczestniczący w kampanii będzie miał na przedstawienie swoich racji tyle samo czasu.

Prezentacje klipów w TVP1 będą odbywały się w dwóch blokach, jednego dnia w bloku będzie prezentować się 39 podmiotów, w drugim dniu - kolejne 40. W "Jedynce" czas trwania jednego bloku będzie wynosił godzinę. Czas trwania jednej prezentacji to 1,31 minuty.

Natomiast w "Dwójce" bloki będą miały czas różny: 60 i 72 minuty. W jednym klipy mają trwać 1,31 minuty, w drugim - 4,33. W TVP2 spoty będą emitowane w dwóch pasmach: porannym i popołudniowym.

Pierwsze telewizyjne audycje referendalne zostaną nadane w "Dwójce" 18 maja. Tego dnia w paśmie porannym zaprezentuje swoje spoty m.in. Klub parlamentarny Platformy Obywatelskiej, Prawo i Sprawiedliwość, ZHP, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych, Stowarzyszenie Pro Europa.

Kolejne edycje w "Dwójce" w paśmie porannym będą emitowane w dniach 24-25 i 31 maja oraz 1 czerwca; w paśmie popołudniowym - od 2 do 5 czerwca.

"Jedynka" będzie nadawała audycje w dniach 23, 26-30 maja oraz 2- 5 czerwca.

W TV Polonia spoty referendalne zostaną wyemitowane 3 i 4 czerwca (wtorek i środa).

Emisja radiowych audycji kampanijnych rozpocznie się 18 maja w programach I, III i Radiu Polonia, a 19 maja w programach II i IV. Jedno pasmo audycji emitowane do końca kampanii referendalnej, czyli do 5 czerwca, wynosi 370 minut i podzielone jest na 20- minutowe (w Radiu Polonia 25-minutowe) bloki.

Łącznie jednemu podmiotowi biorącemu udział w kampanii w Polskim Radiu przysługuje niecałe 37 minut czasu antenowego, każdy będzie miał 7 audycji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Media ruszają z kampanią

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl