SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

MediaCom Business Science zaczyna globalną współpracę z Facebookiem, zapewni reklamodawcom pomiar efektywności

MediaCom Business Science, jednostka analityczna MediaCom Warszawa (GroupM), rozpoczyna partnerską współpracę z Facebookiem w obszarze tzw. marketing mix modeling (MMM). Będzie odpowiadać za pomiar efektywności działań marketingowych.

Article

Economiser, czyli narzędzie ekonometrycznego modelowania marketing miksu (MMM) rozwijane przez Business Science, zostało jedną z rekomendowanych przez Facebooka metodologii pomiaru efektywności działań marketingowych. Partnerstwo ma charakter globalny. Polska jednostka Business Science jest jednym z pierwszych zespołów analitycznych z Europy i pierwszym z regionu CEE, które przeszły pozytywnie walidację Facebooka w tym zakresie.

Modelowanie marketing mix (MMM) to analiza historycznych powiązań pomiędzy działaniami marketingowymi marki i jej sprzedażą. Bazuje na zaawansowanych metodach statystycznych. Stosowane modele ekonometryczne pozwalają na pomiar i maksymalizację wpływu elementów marketing miksu, w tym wpływu komunikacji, na sprzedaż.

- Dzięki modelom ekonometrycznym można dowiedzieć się, gdzie ograniczyć inwestycje w marketing, bez znaczącego obniżania zysków, a gdzie przez niewielkie zwiększenie inwestycji uzyskamy istotne wzrosty, a więc innymi słowy - jak najlepiej podzielić budżet reklamowy pomiędzy poszczególne kanały komunikacji. Można powiedzieć, że celem MMM jest to, by w ramach tego samego budżetu przeznaczonego na marketing, marka generowała wyższą sprzedaż. Rozwijając od lat nasze narzędzie we współpracy z marketerami, wiemy, że Economiser pozwala osiągać średni wzrost sprzedaży generowanej aktywnościami marketingowymi od 15 proc. do nawet 30 proc. - mówi Bartosz Kowalski, research associate director odpowiadający za modelowanie ekonometryczne i data science w MediaCom Business Science.

W ramach partnerstwa Facebook będzie rekomendował swoim klientom stworzone przez MediaCom Business Science autorskie narzędzie analityczne Economiser, co pozwoli dużym markom na obiektywny pomiar efektywności działań prowadzonych w Facebooku i optymalizację ROI z tych działań.

Robert Bednarski, dyrektor regionalny Facebooka w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, podkreśla znaczenie partnerstwa w obszarze mierzenia wyników działań marketingowych. - Wierzymy, że firmy zasługują na wybór i dostępność różnych narzędzi, dlatego ściśle współpracujemy z partnerami w tym obszarze. Dzięki dostępowi do różnych produktów pozwalających mierzyć efektywność kampanii w oparciu o zachowania ludzi, chcemy pomóc reklamodawcom ewaluować kampanie marketingowe w świetle wyników biznesowych, które są dla nich ważne. Wraz z naszymi partnerami chcemy również zapewnić klientom reklamowym pełną transparentność wykorzystywanych narzędzi - mówi.

MediaCom Business Science chce również wspólnie z Facebookiem rozwijać i popularyzować modelowanie marketing mix w Polsce poprzez konferencje i raporty.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MediaCom Business Science zaczyna globalną współpracę z Facebookiem, zapewni reklamodawcom pomiar efektywności

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing