SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mediaedge:cia Polska laureatem światowego konkursu Global Ideas

Polski dom mediowy zdobył drugą nagrodę w Europie za innowacyjną kampanię reklamową Ikea oraz wyróżnienie za akcję autopromocyjną w wewnętrznym konkursie Global Ideas, organizowanym przez sieć Mediaedge:cia.

Na tegoroczny konkurs nadesłano ponad 170 prac z 70 krajów świata.

Konkurs ma za zadanie promować najlepsze kampanie realizowane przez sieć Mediaedge:cia na świecie. W finale tegorocznego konkursu europejskiego znalazły się trzy nadesłane prace przez polski oddział, a dwie zostały nagrodzone.

Pierwsza doceniona kampania przez jury Global Ideas, która zdobyła drugie miejsce w Europie, została opracowana dla marki Ikea. Celem było poinformowanie konsumentów o nowej ofercie, ale przede wszystkim dotarcie i zaangażowanie nowej grupy odbiorców, którzy dotąd rzadziej dokonywali zakupów w sieci IKEA. Istotą pomysłu było stworzenie kartonowych postaci (w skali 1:1), które zostały umieszczone w miejscach, gdzie przebywają konsumenci – tj. w pubach, restauracjach, kinach, dworcach kolejowych oraz na przystankach i głównych ulicach miast. Na tak przygotowanych standach widniał napis „Jestem gdzie indziej – chcesz wiedzieć więcej?” oraz adres strony internetowej www.lepszestronyzycia.pl - był to intrygujący sposób na zainteresowanie konsumentów akcją, by stworzyć wrażenie, że wszyscy już są w sklepie IKEA. Kampania została przeprowadzona jesienią 2006 roku przy wykorzystaniu reklamy telewizyjnej, sponsoringu, akcji specjalnych i ambient media, przy czym w każdym z kanałów komunikacji wykorzystano pomysł kartonowych postaci przedstawiających „nieobecnych” konsumentów skuszonych ofertą IKEA. Kampania przyczyniła się do sukcesu sprzedażowego - odnotowano najwyższy wzrost obrotów ze wszystkich rynków IKEA na świecie. Co warto zaznaczyć, ta sama kampania „Ikea – Lepsze strony życia” została nominowana w polskim konkursie Media Trendy 2007.  Za przygotowanie i realizację kampanii odpowiada Mec:Sponsorship komórka Mediaedge:cia powołana do działania w 2006 roku, zaś propozycje kreacji to dzieło agencji Leo Burnett.

Wyróżnienie zdobyła także specjalna akcja bożonarodzeniowa, przygotowana i przeprowadzona wśród klientów Mediaedge:cia. Celem akcji było pokazanie filozofii Active Engagement klientom Mediaedge:cia. Przygotowano przesyłki zawierające srebrne bombki na choinkę wraz z kompletem farb i poproszono adresatów o udekorowanie bombek, a następnie ich odesłanie do nadawcy. Mediaedge:cia odkupiło bombki, a zebrany w ten sposób fundusz zasilił konto domu dziecka w Łodzi. Sukcesem było pokazanie klientom Mediaedge,:cia, iż ich aktywne zaangażowanie w akcję odniosło większy skutek od pasywnej, tradycyjnej komunikacji - przykładowo tradycyjnego mailingu kartek świątecznych - podano w komunikacie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mediaedge:cia Polska laureatem światowego konkursu Global Ideas

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl