SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mediaplus z pierwszą zeroemisyjną kampanią dla BMW Group

Agencja mediowa Mediaplus należąca do Group One rusza z inicjatywą pozwalającą na realizację neutralnych klimatycznie kampanii.  Program zostanie zaimplementowany po raz pierwszy we współpracy z marką MINI, należącą do BMW Group.

Article

Agencja Mediaplus wprowadza do Polski program Green GRP autorstwa Mediaplus International. Dzięki tej inicjatywie marki mogą realnie wpłynąć na redukcję emisji CO2 do atmosfery i równocześnie, propagując proekologiczną postawę, motywować branżę do zmian na rzecz ochrony klimatu. W ramach projektu wkrótce zostaną zrealizowane kampanie dla MINI Cooper SE – pierwszego w pełni elektrycznego modelu MINI produkowanego przez BMW

- Na podstawie danych dostarczonych przez markę i dostawców mediów, nasz partner ClimatePartner oblicza ślad CO2 kampanii oraz koszty rekompensaty za pomocą specjalistycznego modelu ekonometrycznego. Następnie reklamodawca akceptuje koszty procesu, a ClimatePartner aranżuje rekompensatę ze wstępnie określonym projektem ochrony klimatu. W momencie emisji, kampania jest więc w pełni neutralna klimatycznie - opisuje działanie programu Katarzyna Łukasiewicz, head of international communication w Mediaplus.

W ciągu najbliższych lat MINI chce dynamicznie rozwijać się w obszarze zeroemisyjności, a w 2030 r. stanie się marką w pełni elektryczną. - Przystąpienie przez nas do nowego projektu agencji Mediaplus to kolejny dowód na to, że do tematu zrównoważonego rozwoju podchodzimy świadomie i chcemy wspierać zmiany w tym kierunku nie tylko w zakresie produkcji czy użytkowania pojazdów. Cieszymy się, że zarówno nasze nowe kampanie, jak i jazda występującym w nich MINI SE będą bezemisyjne – powiedziała Karolina Socha, marketing manager MINI.

Działania mediowe objęte Green GPR otrzymają certyfikat oraz logo „Kampanii neutralnej dla klimatu”, którym dodatkowo marki mogą się posługiwać w swojej komunikacji. Podobne inicjatywy są coraz częściej oczekiwane przez klientów - według danych z ankiet YouGov, prawie połowa kupujących pozytywnie postrzega firmy zaangażowane w zrównoważone projekty.

Również najbliższa kampania BMW, poświęcona premierze nowego elektrycznego modelu - BMW iX będzie realizowana w ramach programu Green GRP.

- BMW Group jako jeden z pionierów elektromobilności stawia zrównoważony rozwój w centrum swoich działań biznesowych na wszystkich poziomach. Cieszymy się, że również lokalnie możemy wspierać cele globalnej strategii związane z ograniczeniem śladu CO2, wyznaczając trendy na rynku zakupu mediów w Polsce. Jest to dla nas tym bardziej istotne, że kampania będzie dotyczyła premiery flagowego elektrycznego – BMW iX. To samochód, który od etapu produkcji, przez użyte materiały przewodzi zmianom w kierunku zeroemisyjnej mobilności - mówi Kacper Studencki, brand manager BMW.

Dołączenie do programu Green GRP to kolejny krok Group One w kierunku propagowania odpowiedzialnych postaw biznesowych na polskim rynku mediowym. W czerwcu grupa podpisała deklarację Fundacji WWF Polska, w której zobowiązuje się do prowadzenia działań wewnętrznych, mających na celu redukcję śladu węglowego dla neutralności klimatycznej, a na początku roku podjęła współpracę z Oxygen City – pierwszym na świecie miejskim systemem antysmogowym i antypandemicznym.

Dołącz do dyskusji: Mediaplus z pierwszą zeroemisyjną kampanią dla BMW Group

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hue
Ale bullshit, mediaplus i wiadomo o co chodzi
odpowiedź