SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Meredith po przejęciu Time Inc. zwolni 300 pracowników, „Time”, „Sports Illustrated” i „Fortune” wystawi na sprzedaż

Koncern medialny Meredith planuje zwolnić około 300 pracowników w ramach restrukturyzacji firmy po przejęciu Time Inc. Redukcja nie obejmie dziennikarzy, jednak przewidziana jest sprzedaż kilku tytułów wydawanych przez Time Inc. - na liście są „Time”, „Sports Illustrated” oraz „Fortune”.

Time Inc. został przejęty przez Meredith Corp. w listopadzie ub.r. za kwotę 1,8 mld dol. Jak informuje „The Wall Street Journal” na podstawie własnych źródeł po zakupie konkurenta Meredith planuje restrukturyzację, bowiem część działów obu firm ma zostać połączona.

Według zapowiedzi główne zmiany obejmą segmenty finansów, HR oraz prawny, co będzie się wiązało ze zwolnieniem ok. 300 pracowników. Według „WSJ” nie są planowane redukcje wśród dziennikarzy zatrudnionych w tytułach wydawanych przez Time Inc., zaś restrukturyzacja jest częścią większego planu, który ma w ciągu najbliższych 2 lat zapewnić Meredith oszczędności na poziomie 400 – 500 mln dol.

Nieoficjalne informacje mówią też o tym, że Meredith zamierza wystawić na sprzedaż 3 znane magazyny wydawane przez Time Inc. Na liście są „Time”, „Sports Illustrated” oraz „Fortune”, na razie jednak nie są znane szczegóły sprzedaży. Wiadomo jedynie, że do poszukiwania ewentualnych nabywców Meredith wynajął banki inwestycyjne Citigroup Inc. oraz Houlihan Lokey Inc.

Dołącz do dyskusji: Meredith po przejęciu Time Inc. zwolni 300 pracowników, „Time”, „Sports Illustrated” i „Fortune” wystawi na sprzedaż

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl