SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook wprowadza funkcję Video Chat do Messengera Lite

Facebook wzbogacił komunikator Messenger w wersji Lite o nową opcję rozmów wideo. Według serwisu ta forma komunikacji staje się coraz bardziej popularna, w 2017 roku użytkownicy Messengera przeprowadzili ponad 17 miliardów rozmów wideo.

 

Article

Massenger Lite jest specjalną wersją należącego do Facebooka komunikatora, przeznaczoną do mniej wydajnych smartfonów oraz dla użytkowników nie mających dostępu do szybkiego połączenia internetowego. Messenger Lite oferuje podstawowe narzędzia przeznaczone do komunikacji, takie jak przesyłanie tekstu, zdjęć czy linków.

Teraz w komunikacie Facebook zapowiedział wprowadzenie do Messengera Lite nowej funkcji o nazwie Video Chat. Pozwala ona użytkownikom na prowadzenie rozmów wideo na żywo – dotąd taką możliwość oferowała jedynie pełna wersja Messengera.

Facebook podkreśla, że dzięki komunikacji wideo użytkownicy otrzymują nową, angażującą emocjonalnie formę kontaktów. Funkcję Video Chat można uruchomić w aplikacji nawiązując kontakt z wybranym użytkownikiem z listy znajomych, a następnie klikając na ikonę oznaczającą rozmowę wideo.

Facebook informuje, że nowa opcja jest dostępna w najnowszej aktualizacji Messengera Lite. Zaznacza też, że rozmowy wideo stają się coraz bardziej popularne wśród użytkowników Messengera – w ub.r. wykonano w tym trybie ponad 170 mld połączeń, co oznacza dwukrotny wzrost w porównaniu z 2016 r.

W ub.r. Facebook odnotował 40,65 mld dol. przychodu, o 47 proc. więcej niż w roku 2016 (27,64 mld dol.). Zysk netto wzrósł z 10,22 do 15,93 mld dol. (+56 proc.).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook wprowadza funkcję Video Chat do Messengera Lite

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Luc
Czekam na dymki czatu w wersji Lite, mam nadzieję że się doczekam
10 13
odpowiedź
User
Zaprzeczenie idei "lite"
@luc: dobrze sie czujesz?
15 8
odpowiedź